Hastane korosundan huzurevinde "ahde vefa" konseri

11 Ağustos 2019, Pazar
Hastane korosundan huzurevinde

Salihli ilçesinde, Devlet Hastanesi çalışanları tarafından kurulan Türk Sanat Müziği korosu Turgutlu ilçesinde bulunan Huzurevi'nde Ahde Vefa konseri düzenledi.

Şef Salih Kandaş yönetiminde gerçekleştirilen konserin bitiminde Ağustos ayı içerisinde doğan yaşlılar için sürpriz doğum günü kutlaması da yapılırken huzurevi  sakinleri unutamayacakları bir gün geçirdi.

 

SAĞLIĞA DOKUNURKEN ŞARKILARADA DOKUNDUK

Salihli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan Erdoğan “Salihli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü olarak 2018 yılında devlet hastanesi çalışanlarından oluşan bir koro kurduk. Bu koroyu kurmamızdaki amacımız sağlığa dokunurken şarkılara da dokunmaktı.  Nisan ayında yine bir konser düzenledik ve bu konserden elde ettiğimiz geliri de Lösev’e bağışladık. Sağlık çalışanlarını hastane ortamında bir arada bulundurup çalışma barışını sağlamak ve bir büyük aile olduğumuzu hissetmek için çıktığımız bu yolda çok önemli kazanımlar elde etti. Bugün de Turgutlu Huzurevi’nde yaşlılarımıza ahde vefa adı altında ve bayram öncesi onların bayramlarını kutlamak için mini bir konser düzenledik. Hastalıklara dokunurken şarkılara da dokunduk.  Sağlık çalışanları olarak güvenliğinden doktoruna hemşiresinden personeline kadar kocaman bir aileyiz” dedi.

KORODA OĞLU İLE BİRLİKTE GÖREV ALIYOR

Salihli Devlet Hastanesinde Anestezi Teknisyeni olarak çalışan ve koroda oğlu Erdal Muşlu ile birlikte yer alan Nurşen Muşlu “Salihli Devlet Hastanesi’nde Anestezi Teknisyeni olarak çalışıyorum. Hastaları tedavi ederken istedik ki gönül tellerine dokunalım müzikle tedavi etmenin yollarına bakalım. Oğlumda müzikle çok ilgisi var. Müzik kulağı çok iyi. Onun için bu koromuzun içine farkına varmadan Erdal’ı da dahil etmiş olduk. Bendir çalarak gerek klarnet havasında oyun  oynayarak Erdal’da artık Salihli Devlet Hastanesi’nin korosuna dahil olmuş oldu.”

ÇOK MUTLU OLDUK

Turgutlu Huzurevi Müdür Yardımcısı Eyüp Ünlü ise “Salihli Devlet Hastanesi korosu bugün bizleri çok mutlu etti, çok eğlendirdi. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz. En kısa sürede yeniden bekliyoruz”

YAŞAM SEVİNCİMİZ OLDUNUZ

Turgutlu Huzurevinde kalan Acar Şamlı “Bizlerin yaşayabilmesi  için 3 ana unsura ihtiyaç var.  Oksijen, su ve beslenme. Bunlar olmazsa ölürüz. Ama bununla beraber hiç öngörmediğimiz düşünmediğimiz bir unsur daha var. Oda sevgi, ilgi alaka. Siz bunu bize verdiniz. Teşekkür ediyorum” Naciye Gölge ise “4 senedir buradayım. Böylesine eğlenmedim. Allah sizlerden razı olsun”
Diyaliz Teknikeri Zafer Nas ise “Sağlık çalışanları olarak stresli ve yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bir araya geldiğimizde bu stresli iş ortamından biraz uzaklaşmak için neler yapabiliriz diye düşünüyorduk ve koro kurmaya karar verdik. Sağlık Haftası öncesinde kurduğumuz koromuz ilk konserini bu hafta içerisinde gerçekleştirdi. Bu konserimizde çok güzel ve verimli geçti.  Bir sonraki konserimizi ise Kanser Haftası’nda düzenledik. Bu konserde elde ettiğimiz geliri ise Lösev’e bıraktık. Bu konserde çok ciddi bir mesaj verdik  ve başarılı olduk. Konserlerimize bir çok yerden talep geliyor bizlerde bu taleplere cevap vermeye çalışıyoruz. Bugünde huzurevinde böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Yaşlılarımızda bizlerde gerçekten çok mutlu olduk”
 

Hüseyin Akın sesiyle büyüledi

Bir zamanlar Yeni Salihli Spor’da kalecilik yapan ve düğün salonlarında seslendirdiği parçalarla Salihli halkının beğenisini kazanan Hüseyin Akın’da seslendirdiği parçalarla programa renk kattı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com