"Gazilik, en büyük onurdur"

19 Eylül 2019, Perşembe

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Söz konusu vatan olduğunda gözünü bile kırpmadan en önde çarpışan kahraman gazilerin gününü kutlayan Başkan Kayda, gazilik onurunun en değerli madalya olduğunu vurguladı. Başkan Kayda, mesajın devamında şu ifadelere yer verdi;
“Türk milleti töresiyle yaşar. Dünya üzerinde ilk devletini kurduğu andan itibaren topraklarını kutsal bilmiş, yabancı ayaklara bastırmamıştır. Sancağını yere indirtmemiştir. Varlığını asla başka bir millete peşkeş çekmemiştir.
Topraklarına göz dikenlere, sancağına el uzatanlara, kutsal değerlerine saldıranlara karşı hep mücadele etmiştir. Bu uğurda sayısız savaşlara girmiş; “Ölürsem şehit, kalırsam Gazi…” diyerek mertebelerin en yücesini hedeflemiştir.
Devletimiz var olsun diye şehit olanlara yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu kutlu mücadelede Gazilik onurunu taşıyanlara selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Terörle mücadele eden gazilerimiz başta olmak üzere; Kıbrıs gazilerimizi, Kore gazilerimizi, 15 Temmuz’un kahraman gazilerini saygıyla selamlıyorum.
Kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyor; başta, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimizi de sevgi ve saygıyla selamlıyor, sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.”


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com