Salihli'nin turizm potansiyeli harekete geçirilecek

19 Eylül 2019, Perşembe
Salihli'nin turizm potansiyeli harekete geçirilecek

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Tanıtım ve Sanat Komisyonu, Manisa'nın eşi benzeri olmayan turistik ve tarihi yerlerini tanıtmak amacıyla gezi düzenlemeye başladı. Komisyon, Manisa'nın turistik ve tarihi yerlerinde gezerek, Manisa'ya yerli ve yabancı turist çekmek adına yerinde istişarelerde bulundular.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Tanıtım ve Sanat Komisyonu, yerli ve yabancı turistleri Manisa'ya getirebilmek amacıyla kuruldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Büyükşehir Belediyesi İdari Mali Hizmetler Şube Müdürü Hasan Torun, Büyükşehir Meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi personellerinden oluşan komisyon Salihli ve Alaşehir ilçelerine giderek tarihi ve turistik yerleri inceledi ve istişarelerde bulundu. Komisyon, Salihli'de Sart Gimnazyumu ve Artemis Tapınağı'nı; Alaşehir'de Bakkal Şükrü Evi, St. Jean Kilisesi ve Kurşunlu Han'ı gezdi.

Salihli ve Başkan Kayda'ya Ziyaret

Komisyon ilk olarak Salihli ilçesine giderek Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'yı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Kayda, değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek komisyona teşekkür etti. Komisyon üyeleri, buradan Sart Gimnazyumu ve Artemis Tapınağı'nı rehber eşliğinde dolaşarak tarihi yapıları yakından inceledi ve istişarelerde bulundu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com