Salihli Ovasında domatesler hasat ediliyor

01 Temmuz 2020, Çarşamba
Salihli Ovasında domatesler hasat ediliyor

Salihli'nin lezzetiyle talep gören yerli domatesinde hasat çalışmaları başladı.

Sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan ve ülkemizin kaliteli domateslerinin yetiştirildiği Salihli’nin Kemerdamları Mahallesi’nde Nisan ayında toprakla buluşan domates fideleri meyvelerini verdi, tarlalarda hasat çalışmaları başladı.


Hasat eden üreticileri tarlada ziyaret eden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk “Salihli’nin Kemerdamları Mahallesi’nde yetiştirilen domateslerin hasat çalışmaları başladı. Salihli’de toplam 3.000 dekar, Kemerdamları Mahallesi’nde ise 250 dekarlık alanda sofralık domates yetiştiriciliği yapılmaktadır. Üreticilerimiz bir dekarlık alandan 6 ton verim almaktadır. Lezzetiyle, aromasıyla ün kazanmış Kemerdamları Domatesi Manisa ve çevre illerin hallerine gönderilmektedir. Hasat sezonunun üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, bereketli ve kazancı bol bir sezon diliyorum” dedi.


Hasat çalışmalarına Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Kemerdamları Mahalle Muhtarı Ahmet Ayyıldız ve üreticiler katıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com