CHP heyeti Salihli'de çiftçilerin sorunlarını dinledi

11 Temmuz 2020, Cumartesi
CHP heyeti Salihli'de çiftçilerin sorunlarını dinledi

CHP Tarım Politikaları ve Tarım Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen ile birlikte Salihli'de dolu ve fırtına nedeniyle zarar gören bağlarda incelemelerde bulundu.

Salihli’nin Köseali Mahallesi’nde üreticilerle bir araya gelen Sarıbal, “"2020 yılı son 85 yılının en sıcak, yağışlı afetlerini yaşamaktadır. CHP olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduk. Çiftçilerimizin sesi olduk. Çiftçilerimizin kalkınması için CHP olarak yeni tarım politikalarımız hazırladık. Bu programda çiftçilerimizin kalkınmasını hedefliyoruz. Çiftçilerimiz refah içerisinde olacaklar. Çocuklarını rahatlıkla okutacaklar. Türkiye'nin afetlerden zarar gören bölgelerimi dolaşarak raporlar hazırlamaktayız. Bu raporların sonuçlarını meclise taşıyacağız. Çiftçi borçlarını erteleme yerine yapılandırma yapılmalıdır. Çiftçi o zaman rahat edecek” dedi.

PARTİ BİNASINI ZİYARET ETTİ

Sarıbal ve beraberindeki heyet daha sonra CHP Salihli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver ve partililer tarafından karşılanan Sarıbal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ZİRAAT ODASI’NI ZİYARET ETTİLER

CHP Tarım Politikaları ve Tarım Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen daha sonra Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç’ı ziyaret etti. Salihli’deki tarımsal faaliyetler hakkında Yalvaç’tan bilgi alan Sarıbal, çiftçilerin hak ettiği değeri alması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com