İlesam Genel Başkanı yarın Manisa'da

08 Mart 2017, Çarşamba

İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 3.Ulusal Slogan ve Logo yarışması "Esere Saygılı Korsana Karşıyız" konulu Seminerler vermek için 09 Mart 2017 Perşembe günü Manisa'da olacak.


İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz Aydın’ın verdiği bilgiye göre,  İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Bakanlık Temsilcimiz ile birlikte  9 Mart Perşembe günü saat: 11’de Merkez Cemal Ergün Ortaokulu’nda,  saat 14’te ise Şehzadeler İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerine korsan yayımcılık ile ilgili bilgi verecek.

 

Aydın, şunları söyledi: “İLESAM Türkiye’deki Tüm Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 3.Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasını Başlattı. “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 3.Ulusal Slogan ve Logo Yarışması, eser kavramını öğrencilere öğretmek ve halkımızı özellikle Ortaokul ve Lise öğrencileriyle beraber Eğitim-Öğretim çalışanlarını 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanuna göre her türlü korsana karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan birinci boyutu bilgilendirme seminerleri; ikinci boyutu korsanla ilgili slogan ve logo yarışması olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje kapsamında Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız Perşembe günü iki okulumuzda konu ile ilgili seminerler verecektir.”

ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ 3.ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ŞARTNAME
1.Yarışmaya Türkiye’deki tüm Ortaokul ve Liselerde okumakta olan öğrenciler katılabilir.
2.Yarışmaya her okuldan slogan ve logo alanından en çok 3 öğrenci katılabilecektir.
3. Katılımcı öğrenciler hem slogan hem de logo yarışmasına katılabilir. Logolar A- 4 kağıdına çizilecek ve renkli de olabilir.
4.Slogan ve logolar Okul Müdürlüğünün resmi yazıları ile İLESAM’a gönderilecektir.
5.Slogan ve logolar öğrencilerin kendi ürünleri olacaktır ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
6.Yarışmayla ilgili her türlü bilgiye ve daha önceden yapılan yarışmalardaki örnek eserlere www.korsanakarsiyiz.com adresindeki web sitesinden ve İLESAM Genel Merkezi aranarak ulaşılabilir.
7. Yarışmacılar, belirlenen ödüller dışında herhangi bir telif hakkı talep etmeyecektir. Yarışmaya katılan slogan ve logoların kullanım hakkı İLESAM’a ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’ne aittir. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.
DEĞERLENDİRME :
1. Slogan ve logolar, İLESAM tarafından oluşturulacak ön seçici kurul tarafından ön elemeden geçirilecek daha sonra asıl seçici kurul tarafından dereceye girenler belirlenecektir.
2. Yarışma sonunda dereceye giren ve katılan eserler kitaplaştırılabilir ya da yarışma sonrası herhangi bir yerde kullanılabilir. Katılımcılar eserleri hakkında herhangi bir telif ücreti istemeyeceklerini yarışmaya katılmakla kabul etmiş sayılır.
3.Asıl Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden oluşur:
Asıl Seçici Kurul İLESAM’ın belirleyeceği 3; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün bildireceği 2 ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bildireceği 2 toplamda 7 isimden oluşacaktır.
YARIŞMA TAKVİMİ:
1.Yarışmaya son katılım tarihi 2 Mayıs 2017’dir.
2. Yarışma sonuçları Mayıs 2017 içinde www.ilesam.org.tr adresindeki İLESAM’ın web sitesinde açıklanacak ve ödül töreni Mayıs sonu ya da Haziran başında Ankara’da yapılacaktır. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ve refakatçilerinin yol, konaklama ve iaşe bedelleri İLESAM tarafından karşılanacaktır.
YARIŞMAYA KATILIM BİÇİMİ :
Okullar yarışmaya katılacak öğrencilerin slogan ve logolarını resmi yazı ile İLESAM’a (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) gönderecektir. İLESAM Adres: İzmir 1. Cadde, No:33/16, Aydın Apartmanı, Kat:4, Kızılay/Ankara Tel:0312 419 49 38-Belgeçer:0312 419 49 39
ORTAOKUL SLOGAN VE LOGO DALINDA ÖDÜLLER :
BİRİNCİYE : Dizüstü Bilgisayar + Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti
İKİNCİYE : Tablet Bilgisayar+ Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti
ÜÇÜNCÜYE : Dijital Fotoğraf Makinesi + Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti
LİSE SLOGAN VE LOGO DALINDA ÖDÜLLER :
BİRİNCİYE : Dizüstü Bilgisayar + Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti
İKİNCİYE : Tablet Bilgisayar+ Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti
ÜÇÜNCÜYE : Dijital Fotoğraf Makinesi + Plaket ve Katılım Belgesi+Kitap Seti

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com