Sardes Kültür ve Sanat Derneği'nde Ulaş dönemi

15 Mart 2021, Pazartesi
Sardes Kültür ve Sanat Derneği'nde Ulaş dönemi

Sardes Kültür ve Sanat Derneğinin olağan genel kurul toplantısı sosyal mesafe kurallarına uyularak Salihli Gençlik Merkezi yanındaki Polis Lokali'nde yapıldı.

Salihli Polis Lokalinde yapılan Sardes Kültür ve Sanat Derneğinin genel kurul toplantısı Corona virüs pandemisi nedeniyle bir yıldır yapılamıyordu. Dernek üyeleri normalleşme sürecinde uygulanan tedbirlere uyarak bir araya geldiler.


Genel kurul açılış konuşmasını mevcut başkan Yusuf Çağlar yaptı. Derneğimizin bu olağan genel kurul toplantısına katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim, hoş geldiniz dedi. Çağlar konuşmasında, “Pandemiden dolayı geniş kapsamlı kültürel faaliyetler gerçekleştiremediklerini, günümüzde uygulanan bu normalleşme sürecinin gidişatına göre ne tür sanatsal aktiviteler yapacaklarına bakacaklarını söyledi. Şu an belli programları olmadığını, seçilecek yeni yönetim kurulunun önümüzdeki günlerde bu konuda değerlendirmeler yapacağına” değindi.

 

DİVAN KURULU OLUŞTURULDU

Konuşmanın ardından gündem maddelerine geçildi. Önce divan kurulu oluşturuldu. Sardes Kültür ve Sanat Derneğinin genel kurul toplantısı divan başkanlığına Mustafa Toga, başkan yardımcılığına Mehmet Buram, yazmanlığa ise İpek Akgül getirildi.

YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

SKSD yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Başkan Hasan Ulaş, Başkan Yardımcısı Yusuf Çağlar, Genel Sekreter Gülgün Yalvaç, Sayman Recep Metin ve Asil Üye Kadir Durmaz.
Yedek Üyeler: Ahmet Balkı, Mustafa Toga, Meral Çiçolar, Sevil Dur ve Adil Kızıltuğ’dan oluştu.
Denetleme Kurulu asil üyeleri Rasim Aşın, Mehmet Buram, Uğur Ergin yedek üyeliğe ise İpek Akgün, Mustafa Bozoğlu ve Oğuzhan Uyar seçildi.
Genel kurul toplantısı sonunda yeni başkanı Hasan Ulaş, derneğin önümüzdeki süreçle ilgili görüşlerini dile getirdi. Ulaş, Pandemiden dolayı şimdilik geniş çaplı kültürel faaliyetler değil internet üzerinden bir çalışma gerçekleştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com