"Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i rahmetle anıyoruz"

03 Nisan 2021, Cumartesi

MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in vefatının 24.yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi Salihli İlçe Başkanı Mehmet Akın "Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i rahmetle anıyoruz" dedi.

Akın mesajında “Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyetine hizmet yolunda bir ömür geçiren, büyük devlet adamı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu, ilk genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’i aramızdan ayrılışının 24. sene-i devriyesinde rahmet, minnet, şükran ve Fatiha’larla anıyorum. Türk olmaktan onur duyan, bu onuru hayat felsefesi yapmış bir lideri anmak, yürüdüğü yolda yürümek, koyduğu ilkelere sahip çıkmak, hedeflerine ulaşmak adına mücadele etmek bizler için şereftir. Ömrü boyunca Türk milletinden yana tavır koyan, binlerce yıllık Türk tarihinin değerlerine sahip çıkan, geçmişten, geleceğe köprü görevi görecek bir hareketi kuran Başbuğumuz Alparslan Türkeş’tir. Türkiye Cumhuriyetinin bugününe baktığımızda, Türk milletinin feryadına kulak verdiğimizde, Başbuğumuzun yıllar önce gördüğü tehlikelerin var olduğunu görüyoruz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş gördüğü bu tehlikelerin tespiti ile yetinmemiş, çözümlerini de ifade etmiştir. Çözüm, Türk milletinin özüne dönmesi, yabancı hayranlığını bırakması, bayrağına sahip çıkması, fitneye, fesata geçit vermemesi, milli değerlerine sıkı sıkıya sarılmasıdır. Rahmetli Başbuğumuz, ömrü boyunca, hem biz Türk milliyetçilerine, hem de bütün insanlığa örnek olacak kadar büyük bir şahsiyet sergilemiş; çilenin, sabrın, azim ve kararlılığın abidesi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e ve bugün aramızda olmayan tüm dava arkadaşlarımıza ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun”

MHP İlçe Başkanı Akın sözlerine şu şekilde tamamladı “Bizler Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin açtığı kutlu Ülkü Yolunda, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin emrinde ve Yolbaşçılığında dün olduğundan daha büyük bir inanç ve azimle yürümeye devam ederek, Başbuğumuzun Üç Hilal sancağını hep daha yukarıya çıkaracağız”

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com