Tunca "Gökeyüp mahallesini unuttunuz mu?''

21 Nisan 2021, Çarşamba
Tunca

İYİ PARTİ İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ve yönetim Kurulu üyeleri mahalle ziyaret çalışmaları kapsamında Gökeyüp Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek mahallenin sorunlarını dinledi.

Tunca, Gökeyüp Mahallesi sakinlerinin yolların aşırı bozuk olduğunu arıtmanın çalışmaması nedeniyle içme sularının kullanılamaz halde olduğunu ve mahalle olmadan önce var olan itfaiye aracının olmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiklerini söyledi.


Tunca, ’’Partimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında yasa gereği Mahalleye dönüştürülen Gökeyüp Beldesi sakinleri ile bir araya geldik ve  Beldesi sakinlerinin  sıkıntılarını dinledik. Belde sakinleri sıkıntılarını yol, su ve itfaiye olarak üç konu üzerinde dile getirdiler. Mahalleye dönüştürülmeden önce var olan itfaiye aracı hizmetten alınarak Büyükşehir Belediyesine geçmiş. Yerleşim alanı çok büyük ve çevresinde de mahalleye dönüşen köyler var. Bu kadar büyük bir yerleşim yerine mutlaka bir itfaiye aracı olması gerekir. Gökeyüp sakinleri geçtiğimiz Şubat ayında tek katlı evde çıkan yangında yalnız yaşayan 101 yaşındaki Ümmü Özmeşeci’nin yangında vefat ettiğini, itfaiyenin ise Adala’dan  buraya gelemediğini  yangına müdahale edemediğini  belirttiler. Gökeyüp Beldemizin yollarını bilenler itfaiye aracının sırtında tonlarca suyla rampa yukarı çok zor geleceğini bilirler. Belde sakinlerimiz Ümmü teyzemizin yaşamını yitirdiği yangında da bunu yaşadıklarını ve evin tamamen yok olduğunu söylediler.  Belde sakinleri Büyükşehirden başka canlar kaybetmeden Gökeyüp’te   bir yangın müdahale ekibi ve aracının bulundurulmasını haklı olarak istiyorlar. Seslerini Büyükşehir’e iletemediklerini dile getirdiler. Bizlerde İYİ Parti olarak  Gökeyüp Beldemizin sorunlarını  not aldık.’’dedi.


‘Aşırı bozuk ve çukurlarla dolu bu yol  Gökeyüp’e yakışmıyor’’


Gökeyüp Beldesi yollarına acil çözüm bulunması gerektiğini ifade eden İYİ PARTİ İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca, ’’ Gökeyüp Beldesi sakinleri yollarının aşırı bozuk ve çukurlarla oluştuğunu dile getirdiler.  Yollarda oluşan bozukluk ve çukurlar nedeniyle araç sahipleri kaza riski taşıdıklarını otomobillerin amortisörü, tekeri, jantı bozulduğunu belirttiler. Buradaki istek basit başkan aracına binecek mahalleye gelecek mahalle sakinleri ile görüşecek bizler ne söylesek ne anlatsak boş. Belde sakinleri yapılmayacaksa yapılmayacak desinler bizde bilelim diyorlar’’dedi.

‘’Gökeyüp Beldesini unuttunuz mu?’’

Tunca, ’’ Gökeyüp Beldesi sakinleri bizlere Büyükşerhir yasası ile mahalle olduktan sonra doğru düzgün hizmet alamadıklarını ilettiler ve ‘Belediye iken kendi yaramızı kendimiz sarabiliyorduk. Ancak mahalle olduktan sonra hizmet alamaz hale geldik. Öksüz bırakıldık’ diyorlar. Bizlerde soruyoruz Gökeyüp Beldesini unuttunuz mu? Buradaki vatandaşlarımız öksüz mü?’’dedi.

‘’Su olmaz ise hayat olmaz’’

Belde sakinlerinin bir diğer sorunu ise su olduğunu belirten İYİ PARTİ İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca,  ‘’ Belde sakinlerimiz  bir diğer sorunu ise su. Su olmaz ise hayat olmaz. Gökeyüp Beldesinde bulunan arıtma tesisleri arza yaptığında bakıma götürülmüş ve uzun zamandır da çalışmıyor. MASKİ’nin Tesislerin bakımı bir an önce bitirmesini ve çeşmelerinden temiz suyun akmasını istiyorlar. Muhtar Belediye’ye ve MASKİ’ye defalarca dilekçe vererek elinden geleni yapmasına rağmen vatandaşlarımızın durumu su konusunda üzücü olduğunu gördük. İvedilikle su sorunun çözülmesini ilettiler.’’dedi  

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com