"Esnafın cirosu yarı yarıya düştü. Esnaf bitti"

21 Nisan 2021, Çarşamba

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il kadın kolları ve ilçe başkanları pazar yerini ziyaret ederek, pazarcı esnafının sıkıntılarını yerinde dinledi.


CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban “128 Milyar Dolar Nerede” kampanyası halkta büyük karşılık gördü. İktidarın kimyasını ve psikolojisini bozdu. Her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Her kafadan çıkar seslerde 128 Milyar Dolar’ın hesabı bir türlü halkımıza verilemedi. İlçelerimizde ilçe teşkilatlarımızla bu kampanya en iyi şekilde yürütüldü ve yürütülmeye devam ediyor. İlçe başkanlıklarımızın binalarına asılan pankartlar hukuksuz bir şekilde indirildi. Bu yetmezmiş gibi hiçbir hukuki dayanağı olmadan Kabahatler Kanunu’na göre ilçe başkanlarımıza cezalar yazıldı. Biz bu süreçte de bunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlçe başkanlarımız bu hukuksuz cezalara itiraz edip mahkemeye başvurdular. İlçe başkanlarımızın bu mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz”


CHP’li Balaban açıklamasının ikinci kısmında pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan yasaklar sebebiyle sıkıntı içerisinde olan pazarcı esnafının sıkıntısını dile getirdi.  Vaka sayılarını artışının ardından sokağa çıkma saatlerinin 21.00’den 19.00’a çekilmesinin, hafta sonlarına tam kapanmanın getirilmesinin bir çok sektörde olduğunu gibi pazarcı esnafı ile halkı büyük sıkıntıya soktuğunu söyleyen CHP’li Balaban şu açıklamalarda bulundu:  “Gündemin gerçek sorunu ekonomik kriz, yoksulluktur, işsizlik, esnafın ve pazarcının bitmesidir. İki ilçe başkanımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ile birlikte pazarcı esnafımızı ziyaret ettik. İki saatlik gezme sürecimizde bir dokunduk bin ah işittik. Onlara mağdurun ve ezilenin sesi olacağımız konusunda söz verdik. Esnafın cirosu yarı yarıya düştü. Esnaf bitti. Soruyoruz; Sokağa çıkma yasağı saatinin 21.00’den 19.00’a çekilmesinin mantığı nedir? İnsanların mağdur edilmesini mantığa ne? Cumartesi-Pazar sokağa çıkma yasağı var. Ama nedense marketler açık.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com