Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin isminin değiştirilmesine tepki. Dava açacaklar !

28 Nisan 2021, Çarşamba
Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin isminin değiştirilmesine tepki. Dava açacaklar !

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin isminin Mehmetçik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesine okul mezunları adına Avukat Sinem Korkut, yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

Avukat Korkut “Sekine Evren Anadolu Lisesi isminin Mehmetçik Anadolu Lisesi olarak değiştirildiğini bir gece yarısı üzülerek öğrendik. Bu değişikliği yapanlar Sekine Evren Anadolu Lisesinde okumanın, bu okuldan mezun olmanın ne derece bir onur olduğunu bilmiyor olabilirler ancak bizler bu okulun öğrencileri olmaktan her zaman gurur duyduk ve bu değişikliği kabullenip oturmayacağız” dedi.

“Sekine Evren Anadolu Lisesi bir tarihtir”

“Siyasi olaylar ve kişilerle hiçbir irtibatımız olamaz” diyen Korkut açıklamasına şöyle devam etti “Bizim tarafımızdan hissedilen acı bir sabah uyandığımızda kendi ismimizin değiştirilmiş olduğunu öğrendiğimizde duyacağımız şaşkınlık ve üzüntü ne olabilecekse okulumuzun isminin değiştirildiğini duyduğumuzda da aynısıdır. Sekine Evren Anadolu Lisesi, yaklaşık 40 yıl önce şu an burada ismini sayamayacağım ama minnetle andığım birçok insanın emeği ve desteğiyle kurulmuş, yine aynı şekilde şu an burada ismini sayamayacağım ama sevgiyle andığım bir çok öğrencinin bilgi, kültür, spor, folklor alanındaki başarılarıyla ismini Türkiye’ye duyurmuş, özellikle kurulduğu yıllarda adeta marka olmuş bir Anadolu Lisesidir.  Geçmişten bugüne öğretmeni, öğrencisi, velisi ile Sekine Evren Anadolu Lisesi bir tarihtir, kültürdür, bunu ancak bu okulda okuyanlar ve öğretmenlik yapanlar bilebilir” dedi.

“Okulumuzun isminin hukuk kararıyla iade edilecektir”

Korkut sözlerine şu şekilde tamamladı “Okulumuzun isminin ve dolayısıyla ortak geçmişimizin hukuk kararıyla iade edileceğine inancımız tamdır. Bu değişikliğin bizlerde yarattığı manevi tahribattan ayrı resmi işlemlerde yol açabileceği bir dizi karmaşa da dikkate alınarak iptali yönünde dava hazırlıklarımız devam etmekte olup, bu hususta kamuoyuna bilgilendirme bilahare yapılacaktır” diye konuştu.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com