Özel Salihli Düşünür Koleji Satrançta İl birincisi oldu

24 Haziran 2021, Perşembe
Özel Salihli Düşünür Koleji Satrançta İl birincisi oldu

Yalnızca akademik başarıya odaklı olmayıp aynı zamanda spor, sanat ve sosyal sorumluluk alanlarında da tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Özel Salihli Düşünür Koleji, satrançta da başarıdan başarıya koşuyor.


2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılında yapılan Manisa Okul Sporları okullar arası Online Satranç Turnuvasında Özel Salihli Düşünür Koleji Küçük Kız Satranç Takımı Manisa Şampiyonu oldu.

Aynı turnuvada Özel Salihli Düşünür Koleji Yıldız Erkekler Takımı ise Manisa 2. si oldu. Ayrıca 7. Sınıf öğrencisi Mustafa Candan yine aynı turnuva sonucunda kazandığı puanla bireyselde Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandı, yarı final maçlarında da başarı sağlayan sporcu, Türkiye final maçlarında okullarını temsil edecek.


Özel Salihli Düşünür Koleji; Küçük Kız Satranç Takımı öğrencileri; Ceren Yıldırım, Sinemis Şenyiğit, Serra Yalçın ve Yağmur Erva Koç’a, Yıldız Erkek Satranç Takımı öğrencileri; Mustafa Candan, Utku Toprak, Safa Can Gündoğdu’ya madalyalarını ve kupalarını vererek, başarılarından dolayı tebrik etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com