CHP'den pazaryeri tepkisi... "Çile çekme merkezi oldu"

30 Haziran 2021, Çarşamba
CHP'den pazaryeri tepkisi...

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, "Salihli'ye değer katacağı söylenerek Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi tarafından planlanıp hayata geçirilen Pazar yeri maalesef hem vatandaşlarımız hem de esnafımız açısından çile çekme merkezi haline dönüşmüştür." Dedi.

Pazaryerinin açık bölümünde her yağış ve fırtına sonrası esnafların mağdur olduğunu belirten CHP Salihli İlçe Yönetimi, pazaryeri içerisinde basın açıklaması düzenledi.


Kadın ve Gençlik Kolları’nın da katıldığı basın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Namver “Amacına hizmet etmeyen Pazar yerimiz ne yazık ki en ufacık bir doğa olayında bile pazarcı esnafını ve alışverişe gelen vatandaşı zor koşullara terk etmektedir. Bu şehrin vatandaşları olarak liyakatsiz ve beceriksiz bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya çıkan bu tablo karşısında derin üzüntü duymaktayız.  Pazar yeri tezgahı için parasını ödeyen, vergisini veren pazarcı esnafımıza böyle bir senaryoyu reva gören Belediye yetkililerini buradan protesto ediyoruz. Modern Pazaryeri olarak tanıtılan bu alanda esnafın çekmediği dert kalmamıştır. Yanlış planlanan bu projede geçen hafta çıkan rüzgarda ve yağan yağmurda birçok esnafımızın ürünü zarar görmüş ve vatandaşlarımız zor anlar yaşamıştır. Belediyenin bütçesinden önemli bir pay ayrılarak inşa edilen bu Pazaryeri ne yazık ki eski Pazar yerini mumla aratmaktadır. Halkın ihtiyaçlarını önemsemeden gerçeklikten uzak bir şekilde hayata geçirilen bu pazaryerinde birçok esnafımız plansızlıktan ötürü açıkta satış yapmak zorunda kalmakta ve yaşanan her olumsuzlukta mağdur olmaktadır. Bizler bugün burada yaşanan bu felaketten ötürü pazarcı esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken aynı zamanda bu tablonun yaşanmasında başrolü oynayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı oluşan zararların telafisi için göreve davet etmekteyiz. Salihli halkının ve pazarcı esnafının bu sorunlarının giderilmesi için her türlü desteğe ve işbirliğine açık olduğumuzu da tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com