50.Yıl Ortaokulu, bir projeyi daha başarıyla tamamladı

05 Temmuz 2021, Pazartesi
50.Yıl Ortaokulu, bir projeyi daha başarıyla tamamladı

Erasmus+ projelerinde başarılı çalışmalarıyla tanınan 50.Yıl Ortaokulu 2018 yılında başladığı European Values Are All Right (Avrupa Değerlerinin Hepsi Doğru) isimli Erasmus+ projesini nihayet başarıyla tamamladı.

Projenin son toplantısı için Romanya’nın Targu Mureş şehrinde gerçekleştirilen kapanış toplantısına 50.Yıl Ortaokulunu temsilen Okul Müdürü Fatih Akın ve Proje Koordinatörü Davut Metin katıldı. 3 yıl içinde 4 farklı ülkede öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla 9’ar günlük çalışmalar şeklinde devam eden proje pandemi sürecinde bazı zorluklarla karşılaşmış olsa da başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı. Yurtdışı çıkışların kapalı olması sebebiyle ertelenen toplantılar uçuşların tekrar açılmasıyla yeniden gerçekleştirilmeye başladı.


Proje kapsamında 20 öğrenci ve öğretmenin yurtdışına çıktığı projenin son hareketliliğinin Sanal yapılması sebebiyle 100’den fazla öğrenci ve öğretmen de projeye uzakta katılım sağladı. Kültürel değerlerin ele alındığı proje boyunca öğrenciler farklı kültürleri tanıma fırsatı bulurken Kültürel Değerlerin korunması konularında da fikir ürettiler. Proje Koordinatörü Dana Bendriş Türk Ortaklarından çok memnun olduklarını ve aralarında oluşan işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Çalışmaların devam ettiği 50.Yıl Ortaokulunda yeni projelerin hız kazandığı görülüyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com