Namver "Salihli için net tavır göstermeye devam edeceğiz"

13 Temmuz 2021, Salı
Namver

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver "Meclis Grubumuz Salihli halkına olan sorumlulukları gereğince yanlış gördükleri kararlar için de net tavır ortaya koymaktan geri durmayacaktır" dedi.

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Belediye Meclisi’nde görüşülen ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya Organize Sanayi Bölgesi'nde 3.etap kamulaştırma yetkisi verilmesiyle ilgili olarak yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu.


Namver “Organize Sanayi Bölgesindeki kamulaştırma ile ilgili olarak mecliste yapmış olduğumuz konuşmaları amacından saptırarak buradan kendine bir fayda sağlama çabasına giren Zeki Kayda’nın açıklamaları trajikomik bir hal almıştır. Bu konudaki fikrimizi Belediye Meclisi’nde gerekçeleri ile anlattık şimdi de basın huzurunda gayet net ve yalın bir şekilde tekrar anlatıyoruz. 30 Haziran tarihinde yapılan genel kurulla OSB Müteşebbis Heyeti değişmiştir ve yapılacak olan kamulaştırma kararını yeni müteşebbis heyetinin vermesinin daha doğru olacağı düşünülmüştür.  Verdiğimiz ret kararının amacı Salihli’ye yatırım gelmesini engellemek değil yapılacak olan yatırım için yeni müteşebbis heyetine söz hakkı sağlamaktır.  Kaldı ki grubumuz faaliyet raporunun görüşülmesi oturumunda  Organize Sanayi bölgesine katkılarından dolayı belediye başkanımıza teşekkür etmiştir. Yeni müteşebbis Heyetinde Devletimizi temsilen  Valilik  Makamı yanısıra Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş insanları  ve sanayiciler  oranın sorunlarını  çözme   yetkinliğine  sahiptirler.
Ancak Açık pazaryerinde mağdur olan Pazarcı ,Garaj önünde Seyyar Mekanı kapatılan  Köfteci, Pandemide mağdur olan çarşı esnafının Belediye Başkanına daha çok ihtiyacı vardır.

Zeki Kayda yönünü  bu tarafa dönsün

Belediye yönetiminin bu zamana kadar meclise getirdiği birçok konu oybirliği ile onaylanarak faaliyete alınmıştır. Bu zamana kadar Salihli halkına fayda sağlayacak her proje için katkı sağlayan Meclis Grubumuz bundan sonra da katkı sağlamaya devam edecektir. Ancak Meclis Grubumuz Salihli halkına olan sorumlulukları gereğince yanlış gördükleri kararlar için de net tavır ortaya koymaktan geri durmayacaktır. Şehrin her bir köşesinden yükselen şikayetlerin üzerini örtmeye çalışan, yaptığı açıklamalar ile basiretsizliğini ve beceriksizliğini gizleme çabasında olan Sayın Kayda şikayet etme değil şikayetleri çözme makamında olduğunu unutmamalıdır.” Dedi.


Salihli Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı Zeki Kayda'ya Organize Sanayi Bölgesi'nde 3.etap kamulaştırma yetkisi oy çokluğu ile verilmiş, CHP Belediye Meclis üyeleri ret oyu kullanmıştı. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com