Başkan Kayda, "İyi Bayramlar Salihli'm"

19 Temmuz 2021, Pazartesi
Başkan Kayda,

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, hemşehrilerinin ve Türk-İslam aleminin bayramını kutladı. Paylaşmanın ve hatırlanmanın en güzel örneğinin yaşandığı bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşadığını dile getiren Başkan Kayda, mesajında şunları kaydetti:

“Bayramların anlamı ve güzelliği; tüm hısım akrabayı, eşi-dostu aynı sofrada buluşturması ve manevi coşkuyu yaşatmasıdır. Dertler ve sevinçler paylaşılır. Dargınlıklar ve kırgınlıklar son bulur.
Türk-İslam coğrafyalarında yaşanan acıların son bulması, tüm insanlığı tehdit eden Covid-19 salgınının bitmesi, sağlığın, barışın ve huzurun egemen olması en büyük temennimdir. Salgın tehlikesi henüz geçmiş değil, sağlığımız için maske takalım, sosyal mesafe kuralına uyalım ve temizliğe mutlaka önem verelim.


Bayram, kaynaşmaktır. Bayram, kucaklaşmaktır. Bayram, kavuşmaktır. Bayram, paylaşmaktır. Bu bayramda sevdiklerimizle, dostlarımızla, akrabalarımızla, hasret çektiklerimizle sadece ellerimizi değil; gönüllerimizi ve sofralarımızı da birleştirelim. Bu bayramda paylaştıkça çoğalan dostluklarımız, sevgilerimiz olsun. Kırgınlıklar, dargınlıklar bu bayram günlerinde son bulsun. Öksüz ve yetimleri sevindirelim, kimsesizlerin yanında olalım.


Başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, tüm Salihlili hemşehrilerimin bayramını kutluyor, herkese sağlıkla ve mutlulukla dolu uzun ömürler diliyorum. İyi bayramlar Salihli’m.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com