Bu sese kulak ver Salihli: "Kızım çok acı çekiyor. Oğlumu kaybettim. Kızımı da kaybetmek istemiyorum"

19 Temmuz 2021, Pazartesi
Bu sese kulak ver Salihli:

Salihli ilçesinde yaşayan Hatice-Mehmet Ali Sağlık çiftinin SMA Tip 1 hastası 18 aylık bebekleri Duru Sağlık'ın tedavisi başlatılan bağış kampanyasına Manisa Valiliği tarafından resmi izin verildi.

SEKTÖR MEDYA ÖZEL HABER

 

SMA hastalığıyla mücadele eden ve henüz 18 aylık olan Duru Sağlık’ın bağış kampanyası için Manisa Valiliğince resmi izin verildi. 


Kızının bir an önce kucağına almak istediğini belirten anne Hatice Sağlık “Herkese yalvarıyorum. Kızımı yeniden kucağıma almak için bizlere destek olun” dedi.


Salihli’de yaşayan ev hanımı Hatice Sağlık (46) ve fabrikada çalışan Mehmet Ali Sağlık (44) çiftinin kızları 18 aylık Duru Sağlık’a SMA Tip 1 teşhisi konuldu.


Hızla tedavisine başlanan Duru Sağlık’a, belirlenen kriterlere takıldığı için Spinraza ilacının 5’inci dozu uygulamadı.


Kızının Avrupa’da Zolgensma Gen tedavisi alabilmesi için Manisa Valiliği’ne yapılan müracaatın olumlu sonuçlandığını belirten Anne Hatice Sağlık, kızının çok acı çektiğini söyledi.

Anne Hatice Sağlık “Bu güne kadar 3 çocuğum oldu. Birisini henüz karnımda iken kaybettim. Daha sonra yeniden hamile kaldım ve bir erkek çocuğum oldu. Ancak onu hiç göremedim ve doğumdan 12 saat sonra kaybettim. 2020 yılında ise kızım Duru dünyaya geldi.  Yapılan muayene ve tetkiklerde kızıma SMA Tip 1 teşhisi kondu.  Tedaviye ihtiyacı var. Bugüne kadar Spinraza ilacını alıyorduk. Ancak kriterlere takıldığı için 5’inci ilacı alamadık. Bizlerde Manisa Valiliği’nde aldığımız izinle bağış kampanyası başlattık. Bu kampanya ile kızımın Avrupa’da Zolgensma Gen tedavisi olmasını istiyoruz. Tüm Türkiye’ye ve Avrupa’da yaşayan insanlara yalvarıyorum. Oğlumu göremedim. Ama ne olur kızımı kucağıma alayım. Kızımın bu acılarının bir son bulmasını istiyorum. Çünkü çok fazla acı çekiyor ve nefes alamıyor.  Dün enfeksiyon nedeniyle hastaneden çıktık. Çok ağlıyor ve çok huzursuz.  Gözyaşlarına artık bakamıyorum. Sanki beni kurtarın diye yalvarıyor. Ne olur bize yardım edin. Oğlumu kaybettim hiç kucağıma alamadım yüzünü göremedim. Kızımı kurtarsınlar. Zolgensma Gen tedavisi 2 yaş altında çok etkili oluyor. Kızım şuanda 18 aylık. Bağış yaparak ne olur kızımı kurtarsınlar. Tek dileğim kızımın yaşaması ve doya doya kucağıma almak”


Duru Sağlık’ın Zolgensma Gen tedavisi olabilmesi için ise 20 milyon liraya ihtiyaç olduğu öğrenildi.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com