Hatalı basım 50 TL'yi satışa sundu!

13 Eylül 2021, Pazartesi
Hatalı basım 50 TL'yi satışa sundu!

Salihli'nin Çelikli Mahallesi'nde esnaflık yapan Özkan Süner, müşterilerinin verdiği hatalı basılmış 50 liralık banknotu koleksiyon değeri olduğu düşüncesiyle satışa çıkardı.

Çelikli Mahallesi’nde kahvehane ve bakkal işleten Özkan Süner’e müşterilerden birisi 50 TL’lik banknot verdi. Parayı diğer paraların arasına koyan Süner, alış veriş yapmak için cebindeki paraları çıkardığında 50 liralık banknotun sağ üst köşesinde yer alan '0' rakamının olmadığını fark etti. Son dönemlerde artan hatalı basım paraya ilgi duyulduğunu internetten yaptığı araştırmada öğrenen Süner, banknotun koleksiyon değeri olduğu düşüncesiyle meraklı alıcılarına satışa çıkardı.


Parayı hangi müşterinin verdiğini bilmediğini aktaran Süner "Bugün tesadüfen cebindeki paralara baktım ve bu 50 lirayı fark ettim. İlk başta sahte zannettim. İnternetten araştırmasını yaptığım zaman öğrendim ki, bunlar merkez bankasının yapmış olduğu bir hatadan kaynaklanmış. Çünkü sahte değil ve kesinlikle merkez bankasından çıkmış yalnız hatalı olarak çıkmış" dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com