Makasçı, Ahilik Haftası'nı kutladı

14 Eylül 2021, Salı
Makasçı, Ahilik Haftası'nı kutladı

Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Makasçı, Ahilik Haftası mesajında, "Ahilik toplumda yaşayan herkesi mi birbirine kaynaştıran, dost edindiren ve dayanışma içinde olmasını sağlayan bir medeniyettir" dedi.

Makasçı “Ahiler, olgun, ahlaklı, merhametli, iyiliksever ve her işinde, her davranışında dürüst ve güvenilir kişilerdir. Ahiliğin asıl amacı toplumun kalkınmasıdır. Anadolu’ya yaydığı dürüst insan, cömert insan;  elini, kapını, sofranı açık;  gözün, dilin, belin kapalı olsun anlayışı insanlığımızı temelden etkilemiş, esnafımızın temel kimliğini oluşturmuştur. Ahiliğin, herkesi birbirine yaklaştıran, dost edindiren ve dayanışma içinde yaşamalarını sağlayan anlayışı, bugün de ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik duygusunu bizlere kazandıracak olan değerlerdir. Toplumumuzu derinden etkileyen Ahilik anlayışının herkes tarafından bilinmesi ve kucaklanması için 13 Eylül’den 19 Eylül’e kadar sürecek etkinliklerin amacına ulaşmasını diliyorum. Ahilik değerlerine sımsıkı bağlı olduğumuzun altını çizerek, bu esnaf bayramında herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum.”
Makasçı, “Ahilik Haftası’na ulaşmanın sevinci ve mutluluğu içinde, başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımın 34. Ahilik Haftası’nı kutlar, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com