Salihli fen lisesi istiyor... CHP'den Fen Lisesi için açık çek ! "Yetkili organlar talep ederse dayanışma içinde olacağız"

18 Eylül 2021, Cumartesi
Salihli fen lisesi istiyor... CHP'den Fen Lisesi için açık çek !

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, "Salihli için Fen Lisesi artık göz ardı edilemez bir eksik haline gelmiştir. Yetkili organların talep etmesi halinde sürecin başından sonuna kadar dayanışma içerisinde olacağız" dedi.

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Salihli’de fen lisesi açılması çağrıları üzerine açıklama yaptı.


Namver açıklamasında “Öğrenci sayısı yüksek olan ve buna paralel olarak başarılı öğrenci sayısı da fazla olan Salihli için Fen Lisesi artık göz ardı edilemez bir eksik haline gelmiştir. Çağdaşlaşmak, bilimin ışığında ilerleyebilmek ve başarılı öğrencileri Salihli içerisinde tutabilmek adına Fen Lisesi’nin bir an önce planlanıp hayata geçirilmesi gerekmektedir.  Cumhur İttifakının akıl dışı eğitim politikaları ve basiretsiz yönetim şekli ne yazık ki öğrencileri ve velileri büyük bir çıkmazın içerisine sokmuştur. Milli Eğitim politikamız ne yazıkki her gün iktidarın politik tercihlerine göre şekil değiştirmektedir, plansızlık üzerine inşaa edilen eğitim politikası ve “Dindar Nesil” projesinin bir dayatması olan İmam Hatip okulları günümüz eğitim gereksinimlerini karşılayamamaktadır.  Bilimsel veriler ışığında doğru bir yerde ve yeterli bir kontenjana sahip olacak, Salihli’nin laik ve ilerici eğitimine katkı sunup çağdaş öğrenciler yetiştirecek olan Fen Lisesinin bir an evvel planlanıp hayata geçirilmesini talep ediyoruz.  Bu süreçte CHP Örgütleri olarak elimizden gelen her türlü çabayı sarf edeceğimizi, yetkili organların talep etmesi halinde sürecin başından sonuna kadar dayanışma içerisinde olacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla iletiriz.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com