Son dakika... Fen lisesi için bir açıklama daha.. Kayda, "Salihli'ye Fen Lisesi mutlaka açılmalıdır"

24 Eylül 2021, Cuma
Son dakika... Fen lisesi için bir açıklama daha.. Kayda,

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçe gündeminden düşmeyen fen lisesi ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kayda, "Eğitimde, sağlıkta ve organize sanayi bölgesi ile büyüyen ve gelişen Salihli'mize mutlaka fen lisesi açılmalıdır" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile Salihli’ye fen lisesi kazandırılması konusunda görüştüklerini belirten Başkan Kayda, Cumhur İttifakı olarak Salihli’ye Fen Lisesi açılması için gereken tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.


Eğitimden gelen ve yıllarını eğitime vermiş bir belediye başkanı olarak eğitimin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Başkan Kayda, ilçede 81 okul ve 797 derslikte toplam 26 bin 859 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. Her yıl Salihli’de 8. Sınıfta okuyan 1874 öğrencinin Fen Lisesi sınavlarına girdiğini hatırlatan Başkan Kayda, “Eğitimden gelen bir belediye başkanı olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmak için Atatürk Spor Salonunu ilçemize kazandırıp onların hizmetine açtık. Belediyemiz tarafından yarım kalan fakülte binası yaklaşık 6 milyon lira maliyetle tamamlanıp gençlerimizin eğitimine sunuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızın katkılarıyla İsmail Doğan Erdinç spor sahası yenilenerek gençlerimizin hizmetine açıldı. Belediye olarak, tüm tadilat, çevre düzenleme, taş ve asfalt çalışmalarıyla okullarımıza destek oluyoruz. Sporun tüm branşlarında başarılı olan gençlerimize yerel ve bölgesel turnuvalara katılmaları için ulaşım desteği sağlıyoruz” dedi.


Devlet ve belediye işbirliğinde Salihli’deki okul ve dersliklere araç-gereç yatırımları yapıldığını ifade eden Başkan Kayda, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:


“İlçemizin eğitim seviyesini yükseltmek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Cumhur İttifakı AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın İsmail Bilen’le yaptığım görüşmede hükümet olarak Salihli’de eğitim ihtiyaçları, okullar, derslikler ve Öğretmenevinin ilçeye kazandırılması gibi pek çok yatırım yapıldığını, yarım kalan Fakülte binasının Salihli Belediyesi tarafından tamamlanması üzerine resmi prosedürün hızla tamamlanarak ilçeye bir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kazandırıldığını, aynı sinerjiyi Fen Lisesi açılması konusunda da göstereceklerini belirtti. Biz de Salihli Belediyesi olarak ilçemizin önünü açacak her konuda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu işlerden biri de Fen Lisesinin ilçeye kazandırılması olacaktır” dedi.


Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Ankara ziyaretinde MHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Manisa Milletvekilleri ile görüşerek Fen Lisesi konusunda bilgilendirme yapacağını ifade eden Başkan Kayda, Cumhur İttifakı’nın gücü sayesinde bu çalışmaları sonuca ulaştırmak istediğini sözlerine ekledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com