"Halkın sağlığı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

25 Eylül 2021, Cumartesi

Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü'nü kutladı. Balı, "Biz eczacılar halkın sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarıyız. Yaşamı ve yaşatmayı savunmaya devam edeceğiz" dedi.

Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla bir    açıklama yapan Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, tüm eczacıların gününü kutlarken, “Yaşamı ve yaşatmayı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Balı açıklamasında, “25 Eylül, biz eczacılar için önemli bir tarih. 12 yıl önce, 2009 yılında, Türk Eczacıları Birliği olarak Dünya Eczacılık Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştık. O gün, orada Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ‘Dünya Eczacılar Günü’ olarak kutlanması önerimiz kabul edilmişti. O günden bu yana 25 Eylül, tüm dünyadaki tüm meslektaşlarımız için Dünya Eczacılar Günü olarak kutlanmaktadır. Sağlık vazgeçilmez bir haktır. Biz eczacılar halkın sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarıyız” dedi. Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı son olarak şu ifadeleri kullandı, “Olağan durumlarda olduğu gibi  pandemi gibi olağandışı durumlarda da                yaşatmak için mücadele ettik. Bizler yaşatma mücadelesinde 59 meslektaşımızı kaybettik.


Tüm dünyada pandemi ile mücadelede hayatını kaybeden meslektaşlarımızı bir kez daha anıyor, ailelerine sabır diliyoruz. Vatandaşlarımıza sağlıkları, doğru ve güvenilir bilgi için  eczacılarına güvenmeleri çağrısını bir kez daha yineliyoruz. Yaşamı ve yaşatmayı savunmaya devam edeceğimizi ifade ederken tüm  meslektaşlarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü’nü kutluyoruz” 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com