Salihli'de engelli vatandaşlar için diş tedavi hizmeti yeniden başladı

13 Ekim 2021, Çarşamba
Salihli'de engelli vatandaşlar için diş tedavi hizmeti yeniden başladı

Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Salihli Devlet Hastanesi arasında yapılan protokol sayesinde zihinsel engelli vatandaşlara pandemi sürecinde ertelenen Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi hizmeti yeniden verilmeye başlandı.


Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Doktor Gökhan Uz, “Vatandaşlarımızın genel anestezi altında diş tedavisi için sağlık tesisimize başvurarak tüm tedavi hizmetlerine ulaşmaları mümkündür” dedi.

Uz, yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı tarafından büyük bir başarıyla devam eden covid aşılama süreci içersinde genel anestezi altında diş tedavisi yaptığımız ilk hastamızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizde bulunduk. Bugün itibarıyla engelli yakını olan vatandaşlarımızın genel anestezi altında diş tedavisi için sağlık tesisimize başvurarak tüm tedavi hizmetlerine ulaşmaları mümkündür. Bu vesileyle değerli hastamız geçmiş olsun diyor; zihinsel engelli yakını, komşusu ya da tanıdığı olan vatandaşlarımıza engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu ağız ve diş sağlığı hizmetini genel anestezi altında sunmak üzere sağlık merkezimize beklediğimizi hatırlatıyoruz. Hastamızın tedavisinde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor ve tüm vatandaşlarımızı millet olarak sağlıklı bir geleceğe kavuşmak için aşı olmaya davet ediyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com