Özel Salihli Kolejinde Okul Başkanı seçimi yapıldı

19 Ekim 2021, Salı
Özel Salihli Kolejinde Okul Başkanı seçimi yapıldı

Özel Salihli Koleji, öğrencilerinin, toplumsal yaşam becerilerini geliştirmek ve demokratik bir okul kültürü oluşturmak amacıyla, bu yıl da okullarında Okul Başkanı seçimlerini gerçekleştirdiler.


Başkanlık için aday olan öğrenciler 12-15 Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler.  Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli yerlerine asma fırsatını buldular.

18 Ekim Pazartesi günü tüm öğrenciler oylarını kullandılar. Öğretmenleri gözetiminde gizli oy ve online seçim yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 8. Sınıf öğrencisi Rüya Yıl okul başkanı, 7. Sınıf öğrencisi Süleyman Ege Ertuğrul okul başkan yardımcısı seçildi.

Özel Salihli Koleji Okul Müdürü Seval Irmak, “Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren öğrencilerimize, süreci yöneten öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkanları kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com