Proje ortakları Salihli'de bir araya geldi

21 Ekim 2021, Perşembe
Proje ortakları Salihli'de bir araya geldi

Mersinli Şehit Ahmet Uludağ İlkokulu'nun Türkiye, Polonya ,İtalya, Kuzey Makedonya, Romanya ortaklığı ile yürüttüğü 2020-IT01-079616 numaralı küresel ısınma farkındalığını arttırma amaçlı EARTH CLIMATE HERITAGE OBTAINING isimli okullar arası değişim ortaklığı Erasmus projesi Türkiye hareketliliği Salihli'de gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda ortaklar  tanışma, kaynaşma etkinlikleri ve Salihli’yi kültürümüzü  tanıma etkinlikleri gerçekleştirdiler.


Mersinli Şehit Ahmet Uludağ İlkokulu, ortakları ile birlikte eski araba lastiklerini geri dönüşüm yaparak boyadılar, plastik ve kağıt atıkları gözüm kapalı bile geri dönüşüme ayrıştırım diyen proje ekibi yarışma yaparak geri dönüşümü ayrıştırdılar.


Atık kağıtlardan tohum topları yapan proje ekibi tohum toplarını doğaya fırlattı. Çevreyi tanımak için gezen ortaklar dolaştıkları yerde çevre temizliği yaparak ECHO projesinin amaçlarına uygun olarak çevreyi kirletmeme farkındalığı geliştirdiler. Okul müdürü Mustafa Bayram ve proje ekibi  son gün  ortak okulların öğretmenlerine Salihli Sanayi e Ticaret Odasının hediyelerini takdim ettiler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com