Opr.Dr.Türkyılmaz, mezun olduğu okulda öğrencilerle buluştu

21 Ekim 2021, Perşembe
Opr.Dr.Türkyılmaz, mezun olduğu okulda öğrencilerle buluştu

Salihli'nin sevilen doktorlarından Kulak Burun Boğaz(KBB) Uzmanı Opr.Dr.Mehmet Türkyılmaz, mezun olduğu lisede öğrencilere, doktorluk mesleğini anlattı.

Özel Salihli Hastanesi’nde görev yapan KBB Uzmanı Opr.Dr.Mehmet Türkyılmaz, 2004 yılında mezun olduğu dönemin Sekine Evren Anadolu Lisesi(SEAL), şimdiki adıyla Mehmetçik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere başta tüm dünyayı etkileyen korona virüs başta olmak üzere KBB ve üniversite hazırlık süreci ile tıp eğitim süreci hakkında bilgiler verip, önerilerde bulundu.

Öğrencilere, aşı olun çağrısı yaptı

Öğrencilere Covid-19 aşısı olmaları konusunda uyarılarda bulunan Opr.Dr.Türkyılmaz “Çünkü korona virüsten korunma için aşı yaşı Sağlık Bakanlığımız tarafından 12 yaşa indirildi. Sevgili öğrenciler toplum sağlığı adına aşı olmaktan çekinmeyin. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyun” diyerek öğrencilere hem aşı, hem de kurallara uyulması konusunda çağrıda bulundu.

“Yine doktorluk mesleğini seçerdim”

Doktorluğun kutsal ve meşakkatli bir meslek olduğunu belirten Opr.Dr. Türkyılmaz “Bugün yine tercih etsem, yine doktorluğu seçerdim” dedi. Opr.Dr.Türkyılmaz, Okul Müdürü Abdülbaki Türken ve müdür yardımcılarından Hüseyin Bektaş ile öğretmenlere davetlerinden dolayı teşekkür etti.


Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdürü Abdülbaki Türken, öğrencilerle kariyer günlerinde buluşan KBB Uzmanı Opr.Dr.Türkyılmaz’a teşekkür edip çiçek verdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com