Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye: Haddinizi bilin. Siz kimsiniz ?

21 Ekim 2021, Perşembe
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye: Haddinizi bilin. Siz kimsiniz ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala'ya ilişkin yaptığı açıklamaya en sert ifadelerle tepki gösterdi.

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyaretini tamamladı.

Bunun üzerine dönüş yoluna geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta gazetecilerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin, Osman Kavala'ya ilişkin yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz?

Terörün beslendiği odaklar belli. Bunlar zaten terörün beslendiği odaklar. Selahattin Demirtaş da öyle. Daha devam eden davaları var. Kavala hakeza öyle. Fakat Kavala’nın özelliği daha farklı. Uluslararası camia içerisinde Soros ne ise, Kavala o. Bunlar para ile istedikleri yeri istedikleri gibi sallamaya çalışıyorlar.

Şimdi Soros’un oğlu da giriyor. O da babası gibi. Bunların çok iyi takip edilmesi lazım. Bunlar mesela şu anda Balkanlara sızmanın, Balkanları sindirmenin gayreti içerisindeler.

Bunlara da tabi fırsat vermeyeceğiz, verilmemesi lazım. Kosova’da, Makedonya’da, Arnavutluk’ta, her yerde buna benzer şeyleri yaparlar. Dolayısıyla bizim bilincimizin altına bunu bir defa yerleştirmemiz lazım. Elhamdülillah, Türkiye olarak biz güçlüyüz ve bize sızamıyorlar. Terörist sayısında ciddi bir düşüş var. Bundan sonra da terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com