Salihli'nin ürünleri yöresel ürünler fuarında sergilendi

21 Ekim 2021, Perşembe
Salihli'nin ürünleri yöresel ürünler fuarında sergilendi

Salihli Ticaret Borsası, bu yıl on birincisi düzenlenen yöresel ürünler fuarına (YÖREX) katılım sağladı. Salihli Ticaret Borsası'nın desteğiyle yörex fuarında stand açan S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin el emeğiyle ürettiği Salihli'ye ait yöresel ürünleri, tarihi ve kültürü ile yerli ve yabancı katılımcıların ilgisine sunuluyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde bu yıl 11.si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Antalya Expo Center'da başladı.


20-24 Ekim 2021 tarihleri arasında devam edecek olan fuarda Türkiye’nin yöresel ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Toplam 300 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarla Anadolu'nun yöresel ürünlerinin ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.


Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Karaman, Yörex Antalya fuarında standı ziyarete gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ağırladı.


Borsa Başkanı Aksoy, Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile birlikte M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hediye takdim ettiler. Salihli Ticaret Borsası standı ziyaret eden ziyaretçilere bölgede yetiştirilen en önemli ürün olan çekirdeksiz kuru üzümü ikram ettiler. Ayrıca Başkan Aksoy, Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Başkanların katıldığı toplantıya katıldı.
Salihli’de yetiştirilen ürünler S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından hazırlanarak standa sergileniyor. Bölgenin en önemli ürünü olan Çekirdeksiz Kuru Üzüm, Asma yaprağı, zeytinyağı, organik zeytin, bölgemiz ürünlerinde elde edilen reçeller, deri atölyemizde üretilen el yapımı çantalar ile İlçemize özgü birçok yöresel ürün ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com