Bahçeşehir Okulları'ndan Duru bebeğe destek

22 Ekim 2021, Cuma
Bahçeşehir Okulları'ndan Duru bebeğe destek

Salihli'de yaşayan daha önce bir çocuklarını kaybeden Mehmet Ali (44) - Hatice Sağlık(46) çifti, ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip-1 teşhisi konulan 18 aylık Duru Sağlık'ın, Avrupa ve Amerika'daki tek dozu 2.132 milyon Euro(21 milyon 452 bin 761,56 TL) olan Zolgensma gen terapisinden yararlanabilmesi için, Manisa Valiliği'nden onay alınması sonucunda Bahçeşehir Okulları tüm desteğini verdi.

Aile kızlarının sağlığını kaybetmemesi adına tüm destekleri beklediğini söyledi. Kızlarını kucaklarına alamadıklarını ve çok az zamanlarının kaldığını söyleyen Hatice ve Mehmet Ali Sağlık çifti ‘çocuğumuzu bize bağışlayın, başka evladımız yok’ diyerek yardım çağrılarını beklediklerini söylediler.


Duru bebek için elimizden geleni yapmak için Salihli İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Yazar-Şair Alim Yavuz eşliğinde okulumuzda bir şiir dinletisi gerçekleştirdik. Bu güzel şiir dinletisi sonrası, Alim Yavuz’un şiir kitapları Duru bebeğin sağlığı için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize satışa sunuldu. Bahçeşehir Okulları öğrencilerinin katkılarıyla satılan şiir kitaplarının tüm geliri Duru Sağlık içindi. Alim Yavuz tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere desteklerinden dolayı çok teşekkür etti.

Toplam 142 kampüsten oluşan Bahçeşehir Okulları adına, Salihli kurucusu Serdar Elmacı bu güzel kampanyaya büyük destekte bulundu. Kampanyaya destek için satın alınan şiir kitapları, tüm Bahçeşehir Kampüslerine gönderilerek Duru Sağlık bebek adına büyük bir bağışta bulunuldu. Kurucumuz Serdar Elmacı ‘biz büyük bir aileyiz, her şey Duru bebek için’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com