Salihli'de sokak hayvanları için röntgen ve ultrason cihazı hizmeti başladı

22 Ekim 2021, Cuma
Salihli'de sokak hayvanları için röntgen ve ultrason cihazı hizmeti başladı

Salihli Belediyesi, Ege Bölgesinin en modern merkezlerinden olan Veteriner Müdürlüğü İşleri bünyesinde faaliyet gösteren Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine kazandırdığı son teknolojiye sahip röntgen ve ultrason cihazlarıyla sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri adına örnek çalışmalara imza atıyor.

Merkezde yapılan yenilikler ve alınan teknolojik cihazlar sayesinde sokaklarda yaşayan can dostlara acil müdahalede bulunularak daha sağlıklı olmaları hedefleniyor.


Salihli Belediyesi’nin sokak hayvanlarının bakılması ve beslenmesinden, tedavi edilmesine kadar birçok alanda çalışmalar yürüttüğünü belirten Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz, Salihli Hayvan Koruma Derneği Başkanı Funda Canseven ile Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı’dan yeni alınan cihazlarla ilgili bilgi aldı. Ege Bölgesinde örnek olan merkezin sahipsiz ve yardıma muhtaç can dostların bakım ve tedavilerinde kullanılmak üzere modern ve ileri teknoloji cihazlarla donatıldığını ifade eden Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı, yeni alınan röntgen ve ultrason cihazıyla trafik kazası sonucunda yaralanma, kırık ve çıkıkların tanısı, gebelik muayenesi, iç hastalıklarının teşhisi, organ muayenesi ve bazı hastalıkların teşhislerinin yapılarak her gün onlarca sokak hayvanını sağlığına kavuşturduklarını söyledi. 

10 ayda 2 bin can dost sağlığına kavuştu

Merkezde sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri için 2021 yılının ilk 10 ayında bin 986 sokak hayvanına tıbbi tedavi uygulandığını belirten Avcı, 828 sokak hayvanına kısırlaştırma ameliyatı yapıldığını ve 347 sokak hayvanını ise yeni sahiplerine kavuşturduklarını söyledi. Veteriner İşleri Müdürü Avcı, 21 Eylül’de hizmete başlayan hayvan ambulansı ‘Haybulans’ aracıyla 57 yaralı ve hasta sokak hayvanına acil sağlık müdahalesinde bulunduklarını belirterek, “Merkezimizde 3 veteriner hekim ve 10 personel ile can dostlarımızın tüm tedavileri ile bakımlarını modern ultrason ve röntgen cihazlarıyla yaparak onlara sağlık hizmeti veriyoruz. Yeni hizmete başlattığımız haybulans aracımız, veteriner hekim nezaretinde yaralanan sokak hayvanlarına olay yerinde acil sağlık müdahalesi yaparak tedavi imkanı sağlıyor” dedi.


Salihli Belediyesi’nin sokakta yaşayan can dostlara sağladığı tedavi ve bakım hizmetlerinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Salihli Hayvan Koruma Derneği Başkanı Funda Canseven, sokak hayvanlarına verilen tüm hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda ve ekibine teşekkür etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com