Özel Salihli Koleji'nde coşkulu kutlama...

25 Kasım 2021, Perşembe
Özel Salihli Koleji'nde coşkulu kutlama...

Atatürk'ün "Başöğretmenlik" unvanını kabul edişinin 93. yılını ve aynı günün "Öğretmenler Günü" olarak kutlanışının 40. yılı olarak Özel Salihli Koleji "Öğretmenler Günü"nü coşkuyla ve gururla kutladı.


24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Öğrencilerin okuduğu şiirler, öğrenci korosunun söylediği şarkılar, öğrencilerin işaret dili ile öğretmenler günü kutlaması, öğrencilerin hazırladığı sürpriz videolar öğretmenleri duygulandırdı.


Ardından Özel Salihli Koleji Okul Aile Birliğinin öğretmenler günü pastasını kestiler ve yönetim kurulunun hazırladığı hediyeler ile öğretmenler gününü kutladılar.


Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği "Öğretmen" temalı yarışma, İlkokullar arası Resim dalında İlçe 1.si Saadet Baldan, Ortaokullar arası Şiir dalında İlçe 1.si Ali Efe Tosun derece aldı.Özel Salihli Koleji öğretmenleri ve okul idaresi,  "Bu özel günde öğrencilerimize, varlıklarıyla bizleri onurlandıran yönetim kurulumuza, okul aile birliğimize, sınıf annelerimize,  velilerimize, personelimize, gönüllerindeki öğretmen sevgisiyle bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. " dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com