Salihli TSO yönetimi "Gül Bahçesi" sergisine hayran kaldı

12 Ocak 2022, Çarşamba
Salihli TSO yönetimi

Salihli Kadın Girişimi Kooperatifi'nin İzmir'deki tezhip ve minyatür sanatçıları ile birlikte düzenlediği sergiyi gezen Salihli TSO heyeti, bin bir emekle hazırlanan eserleri ilgiyle izleyip, her biri hakkında detaylı bilgi aldı.

Salihli Kadın Girişimi Kooperatifi ve Salihli Belediyesi tarafından organize edilen “Gül Bahçesi” sergisine Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay’ın yanı sıra TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Benay Oral ve kurulun diğer üyeleri katıldı.


Salihli ve İzmir’den 35 sanatçının katılımıyla Salihli Zafer Keskiner sergi salonunda düzenlenen yağlı boya, tezhip ve minyatür sergisinde yer alan 77 eseri tek tek ilgiyle inceleyen Salihli TSO heyetindeki üyeler, büyük bir sabır ve yetenek gerektiren eserler hakkında hayranlıklarını dile getirdi. Sergi katılımcılarından olan Avukat Gülay Özkan da eserleri hakkında Salihli TSO üyelerine açıklamalar yaptı.


Salihli TSO heyetine bilgi veren Sardes Gıda’nın ortağı ve tezhip sanatçısı Figen Demir, uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdükleri sergide minyatür, tezhip, hat, kaligrafi, yağlıboya ve suluboya tekniği ile hazırlanan eserler yer aldığını belirtti. Demir, Kadın Kooperatifi’nin merkezi olan Kavaklı Kafeterya’da her perşembe günü tezhip ve minyatür sanatçısı olan kooperatif başkanı Yasemin Ademoğlu tarafından tezhip ve minyatür kursu verildiğini belirterek, burada hazırlanan eserlerin de sergide yer aldığını kaydetti.


Sergide yer alan eserlerden çok etkilendiklerini belirten Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, kadınların her alanda fark yarattığını, özellikle kadın duyarlılığının sanata yansımasını bu sergide de açıkça gördüklerini kaydetti. Kadınların her zaman arkasında ve en önemli destekçileri olduklarına vurgu yapan Yüksel, “Kadınlar, evde, işte, sanatta, kültürde daima bir adım önde yer alıyor. Toplumumuzun gelişmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi ve daha geniş bir vizyona sahip olması onların sayesindedir. Sergiye emek veren, değer katan tüm sanatçıları canı gönülden kutlarız.” dedi. 
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com