Börekçigil Tarım yeni yerinde

13 Ocak 2022, Perşembe
Börekçigil Tarım yeni yerinde

Salihli'de Recep Börekçigil'in sahibi olduğu Börekçigil Tarım, Gaziler Mahallesi 545 Sokak No: 2 adresindeki yeni yerinde hizmete açıldı.

Salihli ve bölge çiftçisine zirai ilaç, gübre, tohum, fide çeşitleri ve danışmanlık hizmetleri alanında hizmet verecek olan Börekçigil Tarım, düzenlenen törenle yeni yerinde hizmet veremeye başladı.


Törenin açılış konuşmasını yapan Börekçigil Tarım sahibi Recep Börekçigil “Börekçigil Tarım olarak 6 yıldır faaliyette olan işyerimizi bugünlere getirdik. Amacımız sektöründe kendisini kanıtlamış tarım danışmaları ile çok daha çiftçimize hizmet vererek, Ege Tarımına ve ekonomisine katkı sunmaktır” dedi. Börekçigil, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.


“Burası sadece bir zirai ilaç bayisi değildir” diyen Börekçigil Tarım Teknik Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Metin Altın “Burada tohum, fide çeşitleri ve danışmanlık hizmetleri alanında hizmet verirken, aynı zamanda çiftçilerimize eğitimler vereceğiz” dedi. Salihli’nin 2 ürünün anavatanı olduğunu belirten Altın “Kiraz ve üzümün anavatanı Salihli’dir. Kiraz ve üzüm, bizim Amerika’yı solladığımız en önemli tarımsal ürünlerimizdir. Kısacası Salihli aynı zamanda bir gen merkezidir. Burada üreticilerimizle birlikte, onları eğiterek, değer vererek, geliştirerek, ekibimizle birlikte hareket etmektir” diye konuştu.


Börekçigil Tarımın yeni yerinin Börekçigil Ailesine hayırlı olmasını dileyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli halkının %60’nın tarımla geçimini sağladığını söyledi. Börekçigil Tarım’ın bölge çiftçisine zirai ilaç, gübre, tohum, fide çeşitleri ve danışmanlık hizmetleri ile hizmet vereceğini belirten Başkan Kayda,”İş yerinin Börekçigil Ailesine hayırlı ve uğurlu olsun. Kendilerine bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.


Konuşmaların ve yapılan duanın ardından Börekigil Tarım’ın açılış kurdelesini Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Oba Mühendislik sahibi Mahmut Börekçigil ve Börekçigil Tarım sahibi Recep Börekçigil birlikte kesti.
Öte yandan açılışa katılan tüm davetlilere yemek ikramı yapıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com