CHP, kağıt toplayıcılarıyla iftar yaptı

19 Nisan 2022, Salı
CHP, kağıt toplayıcılarıyla iftar yaptı

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak ile birlikte kentteki kağıt toplayıcılarıyla iftar yaptı.

Şehzadeler ilçesine bağlı Şehitler mahallesindeki bir kıraathanede kağıt toplayıcılarıyla iftarda buluşan CHP’liler yaşanan sıkıntıları yerinde dinledi.


İftar yemeğinde yaşadığı sıkıntıları dile getiren ve kağıt toplayarak ailesini geçindiren Fahri Şare, son iki senedir Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine büyük baskı uyguladığını ifade etti.


Son bir aydır plastik ve kağıt topladığı arabasına 3 defa el konulduğunu dile getiren Fahri Şare sıkıntısını şu cümlelerle dile getirdi: “Biz ekmeğimizi çöpten kazıyarak kazanıyoruz. Yaklaşık 4 sene önce bize kimse karışmıyordu. Ancak her nedense son iki senedir sürekli baskı içerisindeyiz. Manisa Büyükşehir belediyesi sürekli hurda topladığımız araçları elimizden almaya çalışıyor. Üç defa benim arabamı elimden aldılar. Bu sefer sırtımda torba ile dolanıyorum. Ama yine büyükşehir ekipleri o torbalarımı da aldı."

“ONURUYLA VE ALIN TERİYLE ÇALIŞAN HERKESİN YANINDAYIZ”

Yaşana sıkıntıları tek tek not alan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban açıklamasında hem Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne hem de iktidara yüklendi.


İktidarın ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet yapmaktan çok mağdur vatandaşla uğraşmaya başladığını ifade eden CHP’li Balaban şu ifadelere yer verdi: “Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde AKP iktidarı gibi hizmeti filan bırakmış, artık ekonomik krizin altında ezilen esnafla, vatandaşla, parasını alın teriyle kazanan kağıt toplayıcıları yurttaşlarımız ile uğraşmaya başlamış. İktidarda yaşanan akıl tutulmasının, yerelde de nasıl yaşandığını görüyoruz. CHP olarak her zaman ezilenlerin ve mağdurların yanında olmayı kendimize ilke edindik. Kağıt toplayıcısı arkadaşlarımızda bu ülkede onurlarıyla, alın teriyle yaşayan, atıkları ülkeye, ekonomiye kazandıran insanlardır. Onuruyla ve alın teriyle çalışan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com