İYİ Parti'den enflasyon tepkisi. "'Enflasyon canavarı büyüyor"

06 Mayıs 2022, Cuma
İYİ Parti'den enflasyon tepkisi.

İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca Nisan ayı tüketici enflasyonun yüzde 69,97 çıkmasının ardından eleştirilerde bulundu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. İYİ Parti  Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ’’ Nisan ayı enflasyon rakamları bir önceki aya göre yüzde 7,25 oranında artış gösterdiğini TÜİK açıkladı. Milletimiz gün geçtikçe  Enflasyonun altında eziliyor. AK Parti  hükümeti bu yangına yetemiyor yetişemiyor biran önce gereği yapılmalı ve ekonomiyi ehli olan İYİ Partinin güçlü kadrolarına teslim etmelidir.’’dedi

İYİ Parti  Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca; ‘’ 2022 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 7,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 31,71, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 69,97 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 34,46 artış gerçekleştiğini devletin resmi kanalı olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladı. Tabi birde halkın gerçek enflasyon rakamları var bu açıklananların en az 2 katı.   Sizlere sadece bir kalem ile gerçek enflasyonu açıklamak istiyorum.  Geçtiğimiz  yıl benzin fiyatı Nisan ayında  7,16 TL iken  bu yılın Nisan ayında 20.48 TL’den satılıyor. Halkın gerçekleri bambaşka milletimiz bunalmış durumda paramız gün geçtikçe eriyor. Enflasyon canavarı büyüyor hükümet uyuyor.  Gözlerinden ışıldılar saçan bakan milletin gözünün içine bakamıyor. Bizler İYİ Parti olarak her gün milletimizin gözüne baka baka dertlerini dinliyoruz ve İYİ’lerin iktidarına güçlü kadrolarımız ile hazırlanıyoruz. Güçlü kadrolarımız ile biz hazırız biz çözeriz ’’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com