Salihli Özel Can Hastanesi hemşire ve ebeler ile kahvaltıda buluştu

14 Mayıs 2022, Cumartesi
Salihli Özel Can Hastanesi hemşire ve ebeler ile kahvaltıda buluştu

Salihli Özel Özel Can Hastanesi tarafından Hemşire ve Ebeler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Vira Kafe'de düzenlenen sabah kahvaltısında Aile Sağlığı Merkezi ve Salihli Devlet Hastanesi Ebeleri ve Hemşireleri ile Salihli Can Hastanesi Ebe ve Hemşireleri bir araya geldi.

Vira Kafe’de düzenlenen etkinliğe, Salihli Can ve Hastanesi Başhemşiresi Özlem Dilek, hastane yöneticileri ve birim sorumluları  katıldı.

"Hemşirelik çok yönlü ve evrensel bir meslektir"

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Salihli Can ve Hastanesi Başhemşiresi Özlem Dilek, hemşirelik mesleğini; toplumsal ihtiyaçlardan doğan, disiplin olmayı gerektiren saygı, sevgi, empati ve etik gibi bir çok kavramı içinde barındıran çok yönlü bir meslek olarak tanımladı.


Hemşireliğin evrensel bir meslek olduğunu ifade eden Dilek, hemşirelerin din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birey, aile ve toplumun sağlığını korumayı ve geliştirmeyi, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedeflediğini söyledi.


Günümüzde yaşanan Covid-19 pandemisi hemşirelik mesleğinin önemini bir kez daha ortaya çıkardığına vurgu yapan Dilek, bu süreçte hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarını rahmetle andığını söyledi. "Bu süreçte hemşirelerimiz tükenmişlik yaşadığını gözlemlemekteyiz. Değerli hemşirelerin her zaman hak ettiği yerde olmasını diler, hemşirelik haftasını kutlarım" diye konuştu.


Etkinliğe katılan Hemşireler ve Ebeler ise “Bu anlamlı günümüzde yanımızda olup bizleri unutmayan ve günümüzü kutlayıp bu birlikteliği sağlayan Can Hastanesine teşekkür” ederiz dediler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com