Salihli Cumhuriyet İlkokulu'nda 268 ünite kan toplandı, rekor kırıldı

16 Mayıs 2022, Pazartesi
Salihli Cumhuriyet İlkokulu'nda 268 ünite kan toplandı, rekor kırıldı

"Manisa Sana Kanım Feda" projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulu'nda yapılan kan bağışı kampanyası düzenlendi. 338 kişi kan vermek için başvuruda bulundu. Bağış için başvuruda bulunanlardan 268 kişi kan bağışına uygun bulunarak kan bağışı yaptı. 268 bağış ile Salihli'de bugüne kadar bir okulda bir günde yapılan en yüksek kan bağışı sayısına ulaşıldı.

Okul müdürü Durmuş Küçük "kan bağışı için 1 hafta boyunca ilçemiz Manisa Sana Kanım Feda projesi koordinatörlerimiz,  öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz canla başla çalışarak bağışçıları okulumuza getirip hayat kurtarmak için uğraş verdi" dedi.Bu çalışmaların çocuklara sosyal sorumluluk kazandırma anlamında da çok faydası olduğuna dikkat çekildi. Bütün çocukların kampanyaya katkı sunduğunu, mahalledeki komşularını, mağaza ve dükkanları tek tek gezerek kan bağışının önemini anlattıklarını; aynı zamanda kan bağışı sırasında da standartlarda görev alarak desteklerini devam ettirdikleri aktarıldı.


Kan stoklarının kritik seviyelerde olduğu bu günlerde "Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can" sloganı ile yola çıkarak 268 ünite Kanla 804 hastaya Can olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com