Bahçeşehir ailesi Ata'nın huzurunda...

16 Mayıs 2022, Pazartesi
Bahçeşehir ailesi Ata'nın huzurunda...

Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ile birlikte 2 gün süren Ankara gezisine katıldı.

1. ve 2. Meclisi ziyaret eden Bahçeşehir ailesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti, mozoleye çelenk sundu.


Geniş katılımlı Ankara gezisi kapsamında öğrenciler yeni meclis, Ankara Kalesi, Seramik Bebek Kafe, Kale içi, Ankara Evleri ve Rahmi Koç Oyuncak ve Endüstri Müzesi ile Kale içi Hatipoğlu Konağı, Hamamönü, Osmanlı Sivil Mimari Evleri, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi ve Maden Tetkik Arama Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesini de gezme imkanı buldu.


Özel Salihli Bahçeşehir Koleji Kurucusu Serdar Elmacı, Bahçeşehir ailesi olarak 2 gün süren Ankara gezisinin çok anlamlı olduğunu ifade etti.


Elmacı, “Salihli kampüsü olarak öğrencilerimizle, velilerimizle ve eğitim kadromuzla dolu dolu geçen bir Ankara gezisi gerçekleştirdik. Bu gezide tarihimizle özdeşleşen ve ülkemiz için çok önemli bir yeri olan 1. ve 2. Meclisi’miz başta olmak üzere tarihi bölgeleri ziyaret ettik. Ata’mızın huzurunda olmak, mozoleye çelenk sunmak, Anıtkabir Özel Defteri’ne duygularımızı yazmak Bahçeşehir ailesi için çok kıymetli ve duygu yüklüydü.”


Öte yandan Özel Salihli Bahçeşehir Koleji Kurucusu Serdar Elmacı Anıtkabir Özel Defterine “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başöğretmenimiz Atatürk. Bizlere emanet ettiğin Cumhuriyet’in yılmaz ve daimi bekçileri olarak huzurundayız. Aziz hatıran karşısında sonsuz bir minnetle eğiliyorum. Ruhun şad olsun” yazdı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com