Borsa Başkanı Aksoy, TÜRİB Genel Kuruluna katıldı

17 Mayıs 2022, Salı
Borsa Başkanı Aksoy, TÜRİB Genel Kuruluna katıldı

Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) 2021 Yılı Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Düzenlenen Genel Kurula Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'da katıldı. TÜRİB'in kuruluşundan bu yana tarım piyasasının gelişimi için önemli hizmetler yaptığını belirten Hisarcıklıoğlu, TÜRİB'in tüm ortaklarını, yönetimini ve çalışanlarını kutladı.


Salihli Ticaret Borsasının Türkiye Ürün İhtisas Borsasına (TÜRİB) Manisa'daki Ticaret Borsaları içinde tek ortak olan Borsa olduğunu vurgulayan Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy; "Lisanslı depoculuk sisteminin en önemli ayaklarında biri olan, Türkiye Ürün İhtisas Borsamıza Salihli Ticaret Borsası olarak kurucu ortaklarından olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye Ürün İhtisas Borsamız 25.000.000,00 TL gibi büyük bir bütçe ile kuruldu. Ülkemiz ekonomisinin istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla bu önemli yatırımı TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde gerçekleştirdik. Bu yatımla birlikte Elektronik Ürün Senetlerine (ELÜS) ilişkin borsacılık faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz. Lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmeleri ticaretinin yürütülmesini sağlamak üzere borsacılık faaliyetinde yapmaktayız. " dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com