İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafları ziyaret etti...

17 Haziran 2022, Cuma
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafları ziyaret etti...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa gezisi kapsamında Salihli'de temaslarda bulundu.

Kurudere Caddesi üzerinde vatandaşlara hitap eden Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Bölgede yaşanan dolu yağışından dolayı çiftçilerin mağdur olduğunu kaydeden Akşener “Salihli genelinde bir çok çiftçimiz dolu yağışından dolayı mağdur oldu. TARSİM yaptıramayan çiftçilerimizde açıkta kaldı. TARSİM o kadar pahalı hale geldi ki çiftçilerimiz ne yazık ki sigorta yaptıramadı. Zor durumda kalan çiftçimizin ürününün bedelinin ödenmesini istiyoruz. O çiftçi senin velinimetin. Bu bölge üzümün başkenti. Çekirdeksiz kuru üzümde ülkemizin en önemli ihracat kalemlerinden birisi. Çekirdeksiz kuru üzümün fiyatının 25 liradan az olmamasını istiyoruz. Ziyaret ettiğim işyerlerinde acı çeken çiftçileri görüyorum. O dükkanların içinde sanayinin ürettiği her ne varsa satmaya çalışan o esnaf kardeşimin dertlendiğini görüyorum.” Dedi.


Akşener, konuşmasının ardından tek tek esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Bir işyerinden 600 liralık alışveriş yapan Akşener, yaptığı alışverişi korumasının eşine hediye etti.

Akşener’in Salihli programına Milletvekilleri, Şenol Sunat, Durmuş Yılmaz, Bahadır Erdem, Ümit Dikbayır, İyi Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com