Kamuya dönme talebinde bulunan 6 bin hekimin ataması yapıldı

12 Kasım 2022, Cumartesi
Kamuya dönme talebinde bulunan 6 bin hekimin ataması yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Beyaz Reform' ile birlikte 7 bin hekimin kamuya dönme talebinde bulunduğunu, bunların 6 bine yakınının atamasının yapıldığını belirtti.

Sağlıkta Beyaz Reform'un olumlu etkileri devam ediyor...

Geçtiğimiz günlerde yeni düzenlemenin sağlıkta bir dönüm noktası olacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, doktorların devlet kurumlarına geçme talebinin artacağını belirtmişti.

Hastaneden ek ödeme alan uzman hekimler arasında ücret dengesizliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan bakanlık, Ek Ödeme Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinin ardından kamuya dönüşlerin arttığını kaydedildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Beyaz Reform" açıklamasında bulundu.

6 bini atandı


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamuya dönme talebinde bulunan 7 bin hekimin 6 bininin atamasının yapıldığını açıkladı.

"Beyaz Reform sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu artırdı"
Bakan Koca, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için hayata geçirilen 'Beyaz Reform' projesinin önemli sonuçları olduğunu belirterek, "7 binin üzerinde kamuya dönme talebi oldu. Bunların 6 bine yakınının ataması yapıldı. Bugüne kadar 'Artık asistanlık yapılamaz. Hekimlik yapılamaz. Branşlaşma olmaz. Riskli branşlar tercih edilmez' deniyordu. Bunu hekimler de söylüyordu. 'Yarın müdahalemizi yapacak beyin cerrahı, göğüs cerrahı bulunamayacak' diyorlardı. Şimdi artık bunlar söylenmeyecek. 'Beyaz Reform' sonrası hasta şikayetlerinin iletildiği Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne başvurular ve 'Beyaz Kod' (sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetle ilgili uyarı veren sistemin adı) sayısı yarı yarıya düştü. Bu da özellikle sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunun ciddi şekilde arttığını gösteren en önemli sonuç." açıklamasında bulundu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com