Özel Salihli Koleji Öğretmenler Günü'nü coşkuyla kutladı

25 Kasım 2022, Cuma
Özel Salihli Koleji Öğretmenler Günü'nü coşkuyla kutladı

Atatürk'ün "Başöğretmenlik" unvanını kabul edişinin 94. yılını ve aynı günün "Öğretmenler Günü" olarak kutlanışının 41. yılı olarak Özel Salihli Koleji "Öğretmenler Günü"nü coşkuyla ve gururla kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Öğrencilerin okuduğu şiirler, öğrenci korosunun söylediği şarkılar, öğrencilerin işaret dili ile öğretmenler günü kutlaması, öğrencilerin hazırladığı sürpriz videolar öğretmenleri duygulandırdı.

Ardından Özel Salihli Koleji Okul Aile Birliğinin Öğretmenler günü pastasını kestiler ve yönetim kurulunun hazırladığı hediyeler ile Öğretmenler Günü’nü kutladılar.


Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği "Öğretmen" temalı yarışma, İlkokullar arası resim dalında İlçe 2. si Mira Demir, Ortaokullar arası şiir dalında İlçe 2. si Kadir Kaan Bingöl derece aldı.

Her yıl olduğu gibi Özel Salihli Koleji Yönetim Kurulu ve kurucuların ev sahipliğinde,  Lidya Sardes Otelde Öğretmenler Günü kutlama organizasyonu düzenlendi. Özel Salihli Koleji öğretmenleri doyasıya eğlendi ve böyle güzel bir organizasyondan dolayı yönetim kuruluna teşekkür etti.Özel Salihli Koleji öğretmenleri ve okul idaresi,  "Bu özel günde öğrencilerimize, varlıklarıyla bizleri onurlandıran yönetim kurulumuza, okul aile birliğimize, sınıf annelerimize,  velilerimize, personelimize, gönüllerindeki öğretmen sevgisiyle bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. " dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com