Salihli'de kadına yönelik şiddete karşı farkındalık etkinliği

26 Kasım 2022, Cumartesi
Salihli'de kadına yönelik şiddete karşı farkındalık etkinliği

Salihli'de, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından farkındalık etkinliği düzenlendi.

Salihli’de, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Hamidiye Camii önünde Salihli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Salihli Jandarma Komutanlığı ve Salihli Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle açılan stantda broşür dağıtılarak vatandaşlar bilgilendirildi.


Düzenlenen programa Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, İlçe Sosyal Hizmet  Merkezi Müdürü Alim Yavuz, İlçe Müftü Vekili Yaşar Güç, Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı İdris Özer ile jandarma, emniyet ve Sosyal Hizmet  Merkezi müdürlüğü personeli katıldı.


Programda, kadınlara KADES uygulaması hakkında bilgiler verilirken ayrıca broşürler dağıtıldı.
Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, kadına yönelik şiddet olaylarının önlenmesi için topyekun mücadelenin şart olduğunu söyledi.


Sağlam “Özellikle devletimizin kadına yönelik şiddete karşı yürüttüğü mücadele, bu konudaki farkındalığı bizim güç birliği yapmamız için ortak bir zemin oluşturuyor. Kadına karşı şiddetin ortadan kalktığı bir dünyada yaşamak için sizlerle beraber el birliğiyle bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Beraber olma ve güç birliği yapma zeminini oluşturmak için gece gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com