İYİ Parti'den Büyükşehir'e nakdi yardım eleştirisi...

17 Mart 2023, Cuma
İYİ Parti'den Büyükşehir'e nakdi yardım eleştirisi...

İYİ Parti Sportif Kuruluşlar ve Federasyon Kurulu Koordinatörü Aydın Nuh Kaya, amatör spor kulüplerine yapılan nakdi yardımlarla ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e eleştirilerde bulundu.

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Bey amatör spor kulüplerine nakdi yardımda bulunmuş. Bunu da tören yaparak ilan etmiş” diyen Kaya “Sayın Başkan siz amatör spor kulüplerinin dertlerini sorunlarını belediye başkanı olduğunuz süre içerisinde maalesef anlamamışsınız. Başkanlığınız döneminde hangi branşta kaç spor kulübü bulunduğu liglerden çekilme kararı almış keşke bir araştırma yapsaydınız. Belediye hizmeti, çorbada tuz olmaz çorbanın ana ürünü olmalı.” dedi.


Kaya, “Bu konuda belli ki liyakatli kişilerin desteğine ihtiyacınız var. Bir antrenman tişörtünün maliyeti 100 TL’yi geçti sizin spordan anlayışınız sadece futboldan mı geçmekte? Geleceğimiz olan kızlarımıza onların spor branşlarındaki katkılarınızı merak ediyorum. Son bir tavsiyem size; 'eko turizm' i düşündüğünüz kadar bu ülkenin geleceği olan gençlerimizi düşünseydiniz bugün Manisa’yı temsil eden branşlarda yurt içinde ve yurt dışında başarılı olan gençlerle tören yapardınız. Bizim rantımız kesinlikle daha etkin destek olunacak projeleri ortaya koyarak Manisa’mızdan, branşlarında başarıdan başarıya koşan geleceğimiz çocuklarımız olacak size son hatırlatmam Yunus Emre'nin dediği gibi 'Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi vardır.’ Şehrimizde sadece spor etkinlikleri Manisa Fk’dan ibaret değildir. Bizim derdimiz geleceğimiz olan bu ülkenin gerçek sahipleri gençlerimizdir”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com