Özel Salihli Koleji öğrencilerinden festival etkinliği Özel Salihli Koleji öğrencilerinden festival etkinliği

Salihli’de yaşayan Özbekistan uyruklu İntizor Matrasulova'nın kızı Müslimakhon Ulukbekova, geçen sene grip olunca aile hastaneye götürdü. İlaç verilerek tedavisine başlanan küçük kızın vücudunda bir süre sonra morluklar oluştu. Aile, kızlarını tekrar doktora götürünce yapılan tahlillerde, gerçek ortaya çıktı. Ulukbekova'ya lösemi teşhisi konuldu ve bir an önce tedaviye başlanması gerektiği belirtildi. Daha sonra İzmir'e giden aile, Müslimakhon Ulukbekova'nın Türk vatandaşı olmaması nedeniyle tedavi giderini karşılamak için önce araçlarını, daha sonra evdeki eşyaları satmaya başladı. Tedaviden sonuç alınamayınca küçük kızın acil ilik nakli olması gerektiği, 1 hafta zamanının kaldığı belirtilerek, Medical Park Antalya Hastanesi'ne yönlendirildi.

ÖZBEK (3)

Antalya'ya gelen aile, İntizor Matrasulova'dan ilik nakli olacak Müslimakhon'un hastaneye yatış işlemlerini başlattı. Küçük kızın hastaneye yatışı yapılırken, tedavi için gerekli 75 bin dolar yapılan kampanya ile gönüllülerce kısa sürede toplandı.

ÖZBEK (1)

Tedavisi devam eden küçük kıza, geçen hafta annesi İntizor Matrasulova'dan ilik nakli yapıldı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen küçük kızın, bir süre daha hastanedeki tedavisi sürecek.

Kaynak: Ayşenur Yılmaz