Akın-Serpil Ertaş çiftinin çocukları olan 22 yaşındaki Zeren Ertaş, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 4'üncü sınıf öğrencisi olarak öğrenim görürken kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunun arızalanan asansöründe hayatını kaybetti.

Husiler Kızıldeniz’de ticari gemileri hedef aldı Husiler Kızıldeniz’de ticari gemileri hedef aldı

AW062859_04
İşlemlerinin ardından cenaze ailesine teslim edildi. Zeren Ertaş'ın cenazesi son yolculuğuna uğurlanmak üzere İstanbul'da Pendik Kurtköy Merkez Camii'ne getirildi. Anne Serpil Ertaş, kızının tabutuna sarılarak gözyaşı yaşı döktü. Son yolculuğunda Zeren'i yalnız bırakmayan arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
AW062859_03
Cenaze namazı sonrası konuşan CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, “Acımız çok büyük bütün Türkiye'nin yüreği yandı. Kardeşimizi bütün Türkiye'nin yüreğini sızlatan bir ihmaller zincirinin sonunda kaybettik. Ailesine başsağlığı diledik. Babasının adaletle ilgili talebi var. Bu talep hepimizin talebi. Zeren'in acısının tekrar etmemesi başka ocaklara ateş düşmemesi için üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. Adli süreci yakından takip edeceğiz. Sorumluların mutlaka cezalandırılması gerektiğini ve bu duruma ne sebebiyet verdiyse tekrarlanmaması için de takipçisi olacağız” dedi.
AW062859_02
Cenazeye Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Zeren Ertaş'ın çok sayıda arkadaşı ve aile yakınları katıldı.

Kaynak: İHA