Toplantıya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya da katılarak il genelindeki hizmet ve yatırımlar ile ilgili sunum yaparken, Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğünün dönem sonu itibariyle toplam proje tutarlarının 2 milyar 390 milyon TL olduğu paylaşıldı.

Manisa Valisi Enver Ünlü’nün başkanlığında 2023 yılı 4’üncü dönem İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. İlçe kaymakamları, belediye başkanları ile kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcilerinin bulunduğu toplantıya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer ve Gökhan Çevik, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, MASKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir de katıldı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya hizmet ve yatırımları paylaştı.

Büyükşehir’in 900 milyon 380 bin liralık 28 projesi var

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, yarın Manisa’da Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, yarın Manisa’da

İlk olarak Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya yaptığı sunumda, Manisa Büyükşehir Belediyesinin 3’üncü dönem sonu itibari ile toplam proje sayısının 28, toplam proje tutarının 900 milyon 380 bin TL olduğunu, dönem sonuna kadar yapılan harcama tutarının 358 milyon 998 bin TL olarak gerçekleştiğini belirtti. Topkaya, projelerin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 45 oranına geldiğini ifade etti. Topkaya, Büyükşehir Belediyesinin projeleri arasında yer alan ‘Manisa Kurtuluş Müzesi’, ‘Prestij Cadde Düzenlemeleri’, Akhisar Gençlik Merkezi MABEM ve Koordinasyon Merkezi’, Saruhanlı Gençlik Merkezi Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesi’, ‘Sarıgöl Kent Meydanı’ ve asfalt çalışmalarına ilişkin detayları paylaştı.

Kaynak: İHA