CHP'nin ‘İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı' sloganı ile gerçekleştirdiği 38'inci olağan kurultayın ikinci tur başkanlık seçiminde 812 delegenin oyunu alan değişimin öncüsü Özgür Özel, genel başkan seçildi. Özgür Özel'in genel başkan seçilmesi partide büyük bir heyecan yaratırken, milletvekili seçildiği memleketi Manisa'dan ise bir istifa haberi geldi.
Play Video

Manisa'da 20 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen CHP Yunusemre İlçe olağan kongresinde başkan seçilen Heval Turan, Özgür Özel'in başkan seçilmesinin ardından, hem partisinden hem de ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Turan'ın partisinin olağan genel kurultayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen isimler arasında yer alıyordu.

“ÜLKEMİZİN GÜZEL YARINLARA ÇIKMASI İÇİN ÇALIŞACAKTIM”

Kumpas kuruldu, Ergenekon Davası’nda tutuklandı! Şimdi Salihli’den aday adayı Kumpas kuruldu, Ergenekon Davası’nda tutuklandı! Şimdi Salihli’den aday adayı

Başkan seçildikten yaklaşık iki ay sonra, istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyuran CHP Yunusemre İlçe Başkanı Heval Turan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle başta yönetim kurulu üyelerimden ve Yunusemre CHP üyelerinden çok özür dilerim. Baba ocağım Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerinin öğretildiği, yaşatıldığı Cumhuriyet Halk Partisi’ne ilk adımımı attığımda heyecanlıydım, mutluydum umutluydum. Bir dönem merkez ilçe yöneticiliği, 2 dönem il yöneticiliği ve son olarak Yunusemre İlçe Başkanı oldum. Baba ocağı partimde girdiğim hiçbir seçimi kaybetmedim, kısmet bir dahaki sefere demedim. Bundan sonra bütün zamanımı partimin kazanması, halkımın mutluluğu, ülkemizin daha güzel yarınlara çıkması için çalışacaktım. Kimsenin ahını almadım. İnandığım değerleri asla satmadım. Yola kiminle çıktıysam ondan vazgeçmedim. Bir çıkar peşinde hiç olmadım. İş vaatleriyle kimseye boyun eğmedim, eğenden de uzak durdum. Gücümü benden güçsüz olanlara kullanmadım. Bir koltuk için kimseyi ezmedim. Kimsenin dedikodusunu yapmadım.”

Kaynak: Sözcü