Manisa’nın gözbebeği ihracat yolcusu Manisa’nın gözbebeği ihracat yolcusu

Türkiye genelinde yaşanan enflasyon nedeniyle birçok üründe fiyatlar zirveyi gördü. Sigara fiyatlarına durmadan gelen zamlara karşılık yeni bir zam daha kapıya dayandı. 3 Temmuz'da TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları sonrasında  ÖTV artış oranı da netleşecek. Sigara markalarının bu zammı fiyatlara yansıtmasıyla, Temmuz ayında en düşük sigara fiyatının 66 liraya çıkması bekleniyor.  ÖTV zammı gelmesiyle markalara 10 lira ile 15 lira arasında zam gelmesi bekleniyor. 

SİGARA ZAMMI ÖNCESİ KISITLAMA GELDİ

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Firmalar sigara satışını kısıtladı, karton alma şansınız biraz düşük. Sigaraya iyi bir zam geliyor," ifadelerini kullandı. Bu açıklama, stok yapmak isteyen tüketiciler arasında endişe yarattı.

ÖTV zammının yürürlüğe girmesiyle sigara fiyatlarının önemli ölçüde artması bekleniyor. Tüketiciler, zammın etkilerini en aza indirmek için ellerini çabuk tutmaya çalışırken, sigara firmalarının kısıtlamaları nedeniyle stok yapma imkanları sınırlanmış durumda.

Kaynak: KAMU SON HABER