Geçtiğimiz haftalardan bu yana gündemi meşgul eden konulardan biri de Dilan Polat.

Sosyal medya fenomeni Polat, ailesiyle birlikte yaşadığı gösterişli hayatını sık sık gözler önüne serdi.


Polat, bindiği çok sayıdaki lüks araçlar, altın ve dolar şovları, eşinden aldığı pahalı hediyeler ve helikopterlerle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Bu şekilde sosyal medya üzerinden fazla sayıda takipçiye ulaştı.

Mal varlığı sorgulanmaya başladı

Yaptığı paylaşımlarla zaman zaman kendisini eleştirenlere hakaretler de savuran Polat'ın bu lüks yaşamı ve paranın kaynağı kimileri tarafından sorgulandı.

Güzellik merkezi işleterek 3 yılda bu mal varlığını elde edemeyeceğini düşünenler Polat'ı bu kez sorgulayarak gündemde tutmaya başladı.

Ardından olay giderek derinleşti ve silahlı saldırılar, uyuşturucu itirafları, kara para aklama olayları gündeme geldi.

Dilan Polat ve eşi Engin PolatDilan Polat ve eşi Engin Polat "AVM’de günlük 750 bin TL harcıyorum"

Dilan Polat, ailesini aklamak adına yaptığı paylaşımlarda sık sık, "Sen benim devletimi küçümseyemezsin, devletim herkesi denetler, kurban olduğum devlet." şeklinde yorumlar yapsa da kurtulamadı.

Özellikle avukat Feyza Altun'un yaptığı paylaşımlar ve Polat ailesinin mal varlığını sorgulaması, fenomeni adeta çıkmaza soktu.

Kısa süre önce "Türk kahvemi altın tozuyla sırf birilerini rahatsız etmek için içiyorum.'' ve "Bazen bir AVM’de günlük 750 bin TL harcıyorum." ifadelerini kullanan Dilan Polat, olay ciddiyete binince paylaşımlarına son verdi.

Yaşanan son gelişmeyle birlikte başlatılan soruşturma, aile içindeki ilişkileri de ortaya çıkardı.

Sabah gazetesinden Arzu Kaya'nın haberine göre, MASAK raporunu dikkate alan Başsavcılık, şüphelilerin suç örgütü kurduğu ve suçtan elde ettikleri mal varlıklarını akladıkları iddiasıyla harekete geçti.

Mal varlıklarına el konuldu yurt dışı yasağı geldi

Polat çiftinden sonra fenomenler kıskaca girdi! | Sosyal medya fenomeni Özlem ve Tayyar Öz hakkında soruşturma başladı Polat çiftinden sonra fenomenler kıskaca girdi! | Sosyal medya fenomeni Özlem ve Tayyar Öz hakkında soruşturma başladı

Şüphelilerin yöneticisi olduğu 21 şirketin yanı sıra taşınmazları, araçları, banka hesapları, kripto varlıkları ve diğer tüm varlık değerlerine el konulmasını istedi.

Böylelikle Sulh Ceza Hakimliği talebi kabul etti ve yurt dışına çıkış yasağı da verdi.

Kararda, tüm iddialarla ilgili somut delillerin bulunduğu da belirtildi.

4 ayrı suç

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Polat çifti ile yakınlarına ilişkin “suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “suç örgütüne üye olmak”, “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak” ve “Vergi Usül Kanunu’na muhalefet” olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürüttüğü öğrenildi.

Kaynak: Sabah Gazetesi